Süs Köpekleri

Golden Yavrusu Özellikleri ve Bakımı

Golden Yavrusu

Geçmişten günümüze en fazla tercih edilen golden yavrusu birçok özelliğe sahiptir. Bu sayede geçmişten günümüze dek, başta av amaçlı olarak tercih edilmesine rağmen günümüzde daha çok aile köpeği olarak tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise oldukça zeki olması ve eğitime yatkın olmasıdır.

Golden Yavrusu Özellikleri

Golden Yavrusu Özellikleri ve Bakımı

Avcı Bir Karakterist Yapısına Sahip

Golden yavrusu köpek cinsinin başlıca özelliklerinden biri, henüz yavru olduğu dönemlerde dahi, avcı bir karakteristik yapısına sahip olduğunu göstermesidir. Bu bakımdan golden yavru köpeği dünyaya geldikten itibaren cesur bir yapıya sahip olduğunu belli etmektedir.

Çok Fazla Renk Tonlarına Sahip

Golden Yavrusu Özellikleri ve Bakımı

Golden yavrusu belirgin özelliklerinden biri de, çok fazla renk tonlarına sahip olmasıdır. Bu sayede bir köpek yavrusu cinsinin golden yavrusu cinsi olup olmadığını kolayca anlayabilmek açısından vücut derisinde çok fazla renklerin yer alıp almadığına bakmanız yeterlidir.

Tüyleri Aşırı Yoğun Olması Sebebiyle Su Geçirmez

Golden Yavrusu Özellikleri ve Bakımı

Golden yavrusu belirgin özelliklerinden biri de, vücut tüylerinin çok yoğun olması ve bu sebeple de su geçirmeme özelliği göstermesidir. Bu sayede golden yavrusu dünyaya geldikten itibaren suya karşı otomatik olarak korunması söz konusu olmaktadır.

Ağız Yapısı Büyük

Golden Yavrusu Özellikleri ve Bakımı

Diğer köpek yavrusu türlerinden farklı olarak golden yavrusu belirgin özelliklerinden biri de kuşkusuz ki daha büyük ağız yapısına sahip olmasıdır. Bu sayede bir köpek yavrusunun golden yavrusu olup olmadığını kolayca anlayabilmek açısından ağız yapısının diğer yavru köpek cinslerine göre büyük olup olmadığına bakarak kolayca anlayabilirsiniz.

Gözleri Koyu Renk Tonuna Sahip

Golden Yavrusu Özellikleri ve Bakımı

Golden yavrusu belirgin özelliklerinden biri de, gözleri koyu renk tonuna sahip olması ve gözlerinin kenar bölümleri ise, kahverengi renk tonuna sahip olmasıdır.

Orta Büyüklükte Olabiliyor

Golden yavrusu özelliklerinden biri de, orta büyüklükte bir vücut yapısına sahip olması ve bu sebeple daha düşük oranda kilo almaya müsait olmasıdır.

Golden Yavrusu Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Golden Yavrusu Özellikleri ve Bakımı

Titiz bir şekilde bakımı yapılması gereken Golden yavrusu bakımında, bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı güçlü olabilmesi açısından mutlak olarak günlük bolca protein, vitamin, mineral bakımından zengin içeriklere sahip olan kaliteli köpek mamaları ile beslenilmeli ve ayrıca yüksek enerjili mamalar ile beslenilmelidir.

Bu köpeklerin aşıları tamamlanmadan diğer köpeklerle temas ettirilmemesi gerekir. Köpek Aşılarının Önemi Nedir? isimli yazımızı inceleyerek bu konunun ciddiyeti hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bunun yanında tüylerinin bakımı da oldukça önemlidir. Golden köpekleri yoğun tüy yapısına sahip olduğu için yaşamının her alanında buna özen gösterilmelidir. Her ne kadar yavru köpeklerin tüyleri çok uzun olmasa da temizliğine önem verilmelidir.

Golden Yavrusu Eğitimi Nasıl Verilir?

Golden Yavrusu Özellikleri ve Bakımı

Yavru köpekler doğdukları andan itibaren içgüdüsel olarak eğitim sürecine başlamış olur. Annesiyle ve kardeşleriyle beraber geçirdikleri zaman içerisinde beslenme, savunma ve hiyeraşi gibi konuları öğrenecektir. Bu sayede temel eğitimi almış ve kısmen sosyalleşmiş olur.

Annesinden ayrıldıktan sonra sosyalleşmesine önem verilmelidir. Golden köpekleri mizaç olarak oldukça sosyal bir yapıya sahip oldukları için bu süreç kolay ilerleyecektir. Yine de küçük yaşlarından itibaren parklarda beraber yürüyüş yapmak, çevrenizdeki insanlarla ve hayvanlarla tanıştırmak sosyal kimliğini kazanmasına yardımcı olacaktır. Yavru Köpek Nasıl Sosyalleştirilir? isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Golden köpekleri kolay eğitilebilen köpekler arasında yer aldığı için otur, kalk gibi cümleleri öğrenmesi zor olmayacaktır. Bu köpekleri eğitirken, ödüllendirme yöntemi kullanmak ve onları motive ederek eğitim vermek bu süreci hızlandıracaktır.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu