Genel

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

Köpekler bizim önemli varlıklarımızdan biri hayatımıza girdikten sonra onların hiçbir bakımını, sağlık problemini aksatmamız gerekiyor. Sizlere bu konumuzda ilk defa köpek almış yada besleyecek arkadaşlara faydalı olması amacıyla Köpek Aşı Fiyatları ile ilgili bilgiler sunacağız. Onların mutluluğu sizleri de mutlu edecektir.

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

Bu verdiğimiz listede köpeğin durumuna göre herhangi bir rahatsızlık olup olmamasına göre farklı aşı programları uygulanabilir. Köpeğin genetik hastalığı varsada veteriner hekiminiz sizi bilgilendirecektir.Yavru köpeğinizi götürdüğünüzde size Veteriner Aşı kartı verecektir.

Köpek Aşı Fiyatları ve Takvimi

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

  • 6 hafta Parazit tedavisi her 10 kilo için 10-25 TL arasıdır.
  • 7 hafta Corona Aşısı 25-40 TL arasıdır.
  • 8 hafta Karma Aşı I 30-45 TL arasıdır.
  • 9 hafta Bronchine Aşısı 30-40 TL arasıdır.
  • 11 hafta Corona Aşısı II 20-35 TL arasıdır.
  • 12 hafta Karma Aşı II 30-50 TL arasıdır
  • 13 hafta Kuduz Aşısı 20-40 TL arasıdır.
  • 14 hafta Bronchine Aşısı II 25-40 TL arasıdır.
  • 15 hafta Lyme Aşısı 50-70 TL arasıdır.
  • 16 hafta Karma Aşı III 30-40 TL arasıdır.
  • 17 hafta Lyme Aşısı II 50-80 TL arasıdır.

Fiyatlar bulunduğunuz il ve ilçeye göre aşı yaptıracağınız yere göre değişiklik gösterebilmektedir. O nedenle bu fiyatlar başka yerlerde aynısı olmayabilir.

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

Bunlar sonrası her 2-3 ay içerisinde Dış parazit tedavisi her On kilo için 10-15 tl fiyat aralığıdır. Karma aşı’nın 3. tekrarı çoğunlukla yapılmaz ama saf ırklarda yapılabilmektedir.

Yavru aşılandıktan sonra her sene tekrarı gerekir bu konuda veteriner hekim sizlere ne yapmanız gerektiği hakkında tablo verecektir.

Köpek aşı takvimi bu şekildedir.Parazit tedavisi fiyatları, köpeklere Carona aşısı ne zaman yaptırılır gibi bilgiler sunduk sizinde sorularınız varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Köpek Aşıları

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

Köpek aşı fiyatları hakkında tahmini bir fiyata sahip olduktan sonra köpeklerde aşının öneminden ve aşıların ne işe yaradığından bahsedelim.

  • Kanlı İshal: Kanlı ishal, ani ölüm ve kusmayla bilinen bir hastalıktır. Aynı zamanda bulaşıcı özelliği vardır.
  • Gençlik Hastalığı: Köpeklerde sık görülen durumlardan bir tanesidir. Solunum, sindirim ve sinir sisteminde sorunlara yol açar. Aynı zamanda bulaşıcı ve öldürücü bir hastalıktır.
  • Karaciğer Hastalığı: Karaciğer hastalığı sonucunda sindirim ve solunum sistemlerini etkileyen, ateşli, bulaşıcı ve öldürücü bir hastalıktır.
  • Enfeksiyöz Laringotracheitis: Köpeklerde solunum sistemine zarar veren viral bir köpek hastalığıdır.
  • Leptospirosis: Kanlı ishal, sarılık, böbrek bozukluğuna yol açan, bulaşıcı ve öldürücü bir köpek hastalığıdır.
  • Köpek Boğmacası: Üst solunum enfeksiyonuna yol açan bir hastalıktır. Bulaşıcı olarak bilinir.
  • Corona Virüsü: İştahsızlık, kusma, kanlı ve mukuslu ishal ve depresyonla kendisini belli eden bulaşıcı viral bir hastalıktır.
  • Herpes Virüs Enfeksiyonu: Yavru köpeklerde ölüme yol açarken, yetişkin köpeklerde solunum ve ürogenital sistemlerde enfeksiyonla sonuçlanan bulaşıcı bir hastalıktır.
  • Kuduz: Akut seyirli, bilinç kaybı, huzursuzluk, saldırganlık, salya akıntısı, yutkunma güçlüğü ve çeşitli felçlerle kendisini belli eden bulaşıcı bir viral hastalıktır.

Buradan da görüldüğü üzere köpekleri tehdit eden pek çok hastalık bulunmaktadır. Köpeğinizin bu hastalıklara karşı güçlü olması için aşılarının zamanında yapılması ve takip edilmesi önemlidir.

 

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

136 Yorum

  1. Yiğenim ankaradan kargoyla bir Rottweiler yavru köpek almıș, ama Rottweiler labalakası yok birde kopegi boymislar sac boyasiyla Rottweiler havasi vermeye calismislar bu bildigimiz Rottweiler benziyen bir sokak kopegi her neyse artik kaderimize boyun eycez oda bir can fakat bu kopecik kanli bir sekilde ishal olmus ama kusma yok, olum tehlikesi var sanirim yazilardan okudugum kadariyla birde sunu merak ediyorum gonderen kisinin telefon numarasi ve para gonderilen adresin hesap numarasi var acaba bunu sikayet edebilcegimiz bir merci varmi, sikayet etsek bir sonuc alabilirmiyiz tesekkur ederim..

  2. Benim kopegim rhotwaydir kirmasi bes aylik iki gunce beyaz beyaz kusmaya basladi iki gun sonrada ishal oldu halsiz bisede yemiyor ne yapmaliyim hic asi yaptirmadim

  3. Anne sütünden gıda beslemeye geçişte iç parazit uyguluyorum daha sonra ilk gençlik karma yapıyorum peşinden ikinci karma genlik Ama yinede isal oluyorlar anlamıyorum . 7. karma yani tüm aşıların karması diye veteriner hekimden alıyorum ama yine yavrularım hastalanıyor. ve ben çaresiz kalıyorum.. acayip moralim bozuk. Lanet hastalık yakaladımı affı yok tedavisi çok zor ve yavru iyileşsede ilerlemesi zor. yanık kalıyor… Patili ırkların veterineri başka bir alan olsa gerek ama ilaç satsınlar diye faydasız uygulamalar veriyorlar ve hastayı kaybediyoruz… Yahu baştan gidiyorum benim eniklerim ölmesin ne gerekiyor ise O aşıları ve sıralamasını ver diyorum fakat olmuyor. ya ilaçlar soguk versiyonunu kaybetmiş yada bayat,,,. Ben bu sene 5. yavru kaybettim 3. tane tedavi ile kurtardım ama Büyük üzüntü…. adam gibi bu işi bilen yok Birde lanet hastalık çok kolay bulaşıyor çok zor tedavi oluyor Birde bu aşı proplemi başka sıkıntı.. işi bilen var ise aşıları isim isim yazsınlar lütfen… gsm. numaram 05352010881

  4. sokakta bir köpek bulursun bakmak istersin.sonra öğrenirsin ki aşıları için para gerekli.iyilik yapayım derken kötülük edeceksin çünkü maddi durumun yoktur.sokakta kalsa belediye aşı yapacaktır belkide. yokmu ücretsiz aşılarını yapacak bi hayvansever.

    1. Kendi eliniz ile belediyenin saglik isleri mudurlugune giderseniz size ucretsiz asi yapacaktir.

  5. Köpek almak istiyorum fakat maddi durumum biraz kısıtlı. Aşıların hepsini yaptirmasam buyuk sorunlar cikar mi ? Hangi aşılari mutlaka yaptirmam gerekiyor ? Şimdiden tesekkur ederim 🙂

  6. Nolur bişey söyleyin 🙁 2 yasında köpeğim aşılarını yaptırmadık güzel beslendiği için hiçbir hastalığı olmadı. 20gün önce kene bulaşmış temizledikten ilçladık sonra yıkadık. Köpek öksürmeye ve balgam atmaya başladı 🙁 gözleri çapaklandı. Veteriner çağırdık solunum enfeksiyonu dedi. Antibiyotik iğne uygulandı. Grip geçmeye başladı ama günden güne zayıfladı. İştahı iyi ama bacakları güçsüzleşti. Arka ayakları çok güçsüz. Ne yapıcamı şaşırdım 🙁 havlamıyor bile artık

  7. BIZDE SANAYIDE YOLUN ORTASINDA TRAFIKDE DOLASAN YAVRU SOKAK KOPEGI BULDUK ANKARA IVEDIKTE ALIP DUKKANDA BESLEMEYE BASLADIK AMA HIC BIR ASI FALANDA YAPTIRMADIK MADDI IMKANLARIMIZDA FAZLA YOK UCRETSIZ ASI VE MUAYENE YAPAN KURUMLAR VARMIDIR BILGI VEREBILIRMISINIZ.

  8. Çok faydalı ve başarılı bir site. Yorum yazan emeği geçen paylaşmayı seven tüm kalplere teşekkürler.

  9. merhaba 3 yasında bir köpek aldım hiç havlamıyor ve ishal ne yapmam gerekiyor

  10. Sokak köpegi yavruları var cok tatlılar 1aylıklar 6tane ben hepsiyle ilgilenemiyorum duyarlı hayvan severleri bkliorum lütfen duyarlı olalım teşekkürler wpden ulaşabilrsiniz foto atabilirim 05342269363

  11. Merhaba arkadaşlar öncelikle hayvanımız hangi ırktan olursa olsun çocuğunuzu kolejlerde yada devlet okulunda yetiştirmeye benzer aşı fiyatı soran arkadaşlar yavru köpeğimiz 45gunluk iken 5li karma aşı akabinde 21gun sonra tekrar 5li karma 4aylik olduğunda kuduz aşısı yaptirmalisiniz bunun maliyeti 40tl dır gelişmiş akciğer için falan asilari500tl dir(özel klinik ise)fiyatı birde özel eğitim yerleri vardır bu çiftlikler 3.5aylik egitime6000tl fiyat istemektedir.benim rotvaidirim var komutlarimi anlıyor 5aylik otur kalk izin vermeden manasını yetmiyor bunun gibi kendi imkanlarıyla yetistiriyorum köpeginiz sizin gözlerinizi bakacaktır göz temasiniz dikkat edin kendi çocuğunuzla aynı olduğunu göreceksiniz kesinlikle bağırarak komut vermeyin konuşarak anlasacaksiniz bilgilerini paylaşan bilirim maille karşılıklı fikir alışverişi bizleri daha iyi idareye getirecektir iyi günler.

    1. merhaba bi ilanda gördün adam köpek almış yurtdışından kızı kortmuş satıyordu bende çok sevdim aradım aldım 9 haftalık. çok yaramaz ve bana temas etmeden uyumuyor. adam kuru mama vermişti onu sevmedi yemedi bende somonlu birazda pahalı bir mama aldım onu çok sevdi yiyiyora. ama eğitim sıkıntılı ben golden beslemiştim geçici yuva olarak oda 2 aylıktı ama çok akıllıydı her dediğmi anlıyordu ama bu hiç dinlemiyor göz teması kuramıyoruz. 6 gündür bende biraz tuvalet eğitimi haricinde bişey kapmadı

  12. Maltese terrier cinsi köpeğin var aşıları bitti kimligide var amaişe gittiğim için bakamıyorum 5 aylık sahiplenmek isteyenler arayabilir iyi bakabilecek kişiler arasın lütfen 535 632 89 46

    1. Pardon ben sahiplenmek istiyorum ama yorumumuzu çok geç gördüm hala birisini bulamadiysaniz ulaştığım size veya birisi bulunamadiysa 544959 09 06 yi çaldıran ben donerim

  13. 2 aylık golden sahiplendim ve asisi YÖK hangi aşkları yaptırmalıyım. Ve ne zaman hangi azıdan sonra sokağa çıkarabilirim

    1. Tavuk eti bazen alerji yapıyor özellikle kğçük yasta köpeklerde… Genelde uyuz sanılıyor…

  14. benim 7 aylık beagle cinsi köpeğim var. üzerinde bit, pire kene olmadığı halde kaşınıyor. kulaklarını kaşırken kulaklarını tahriş ediyor. ayda 2-3 kere şampuanıyla yıkıyorum. kaşınma nedeni ne olabilir, şimdiden teşekkürler.

    1. köpekler ayda 1 yıkanır. cok fazla yıkarsanız derisini kurutursunuz ve tahriş ederseniz. onun yerine pudralamayı deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu