Genel

Köpek Fiyatları Ne Kadar? Köpek Satın Almak

Bu makalemizde yavru köpek fiyatları, secereli köpeklerin ücretleri hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Konumuzu takip ederseniz köpeklerin ücretleri hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Köpek Barınaklarından Sahiplenmek

Köpek Fiyatları Ne Kadar? Köpek Satın Almak

Bu makaleyi okuyorsanız muhtemelen bir köpek sahibi olmak istiyorsanız. Sahip olmak istediğiniz köpek ırkı sizin için özel olabilir, yani sadece Alman Çoban Köpeği veya Golden Retriever beslemek istiyor olabilirsiniz. Bu yüzden de köpek çiftliklerinden köpek satın almak size iyi bir fikir gibi gelebilir, ancak köpek satın almadan önce hayvan barınaklarını gezmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Çünkü, barınaklarda çok çeşitli, sahipsiz birçok köpek ırkı bulunuyor. Bu köpekler hem yavru hem de yetişkin olarak görülebiliyor. Buradan köpek almanız hem sizin hemde köpeğin mutlu olmasını sağlar çünkü evsiz, dışarı bırakılmış bir köpeğin hayatını değiştireceksiniz ve aranızda bir bağ oluşmasını sağlayacaksınız. Bu yüzden ilk olarak köpek barınaklarını ziyaret etmenizi ve buradan bir köpek sahiplenmenizi tavsiye ederiz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Ücretsiz Cins Köpek Almak – Cins Köpek Sahiplendirme isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bu uyarımızı yaptıktan sonra artık konumuza geçebiliriz.

Köpek Fiyatları

Köpek Fiyatları Ne Kadar? Köpek Satın Almak

Köpek Fiyatları göz önüne alındığında en çok fiyat ayrımının nedeni Secere’dir. Secereli köpeklerin fiyatları seceresiz köpeklere oranla çok daha yüksektir. Bilmeyenler için secerenin ne anlama geldiğini kısaca açıklayalım.

Secere Nedir?

Köpek Fiyatları Ne Kadar? Köpek Satın Almak

Serece köpeklerin nüfus kağıdı gibi düşünülebilir. Bu belgenin üzerinde köpeğin geçmişi hakkında bilgiler bulunmaktadır. Köpeğin son üç kuşak soyu bellidir. Bu belgeler Türkiye’de KIF tarafından verilebilmektedir. Kısaca köpeğin safkan olduğunu belli eden bir belgedir.

Secerelerin düzenlemesindeki en önemli avantajı, aile içi çiftleşmelerin önüne geçmek, genetik hastalık durumları, soyunun belli olması ve safkan olup olmamasını kanıtlar. Böylece safkan ve sağlıklı bir köpek sahibi olmuş olursunuz.

Köpek Nereden Satın Alınır?

Köpek Fiyatları Ne Kadar? Köpek Satın Almak

Ülkemizde köpek satın almak için petshoplar ve köpek çiftlikleri bulunmaktadır. Petshoplardan ziyade köpek çiftliklerinden köpek satın almak daha uygun olacaktır. Bu çiftliklerin güvenilir olması ve secereli köpek satması oldukça önemlidir. Yine de köpek satın almak yerine, tanıdıklarınızın yavru köpeklerinden bir tanesini sahiplenmek daha doğru olacaktır.

Artık vakit geçirmeden kısa bilgiler sonrası Yavru Köpek Fiyatları neler bunlardan bahsedelim.

Yavru Köpek Fiyatları

Köpek Fiyatları Ne Kadar? Köpek Satın Almak

Köpek sahiplenmek isteyenler için yavru köpek sahiplenmek daha avantajlı olacaktır. Çünkü köpeğiniz sizinle beraber büyüyeceği için aranızdaki bağ kuvvetli olacaktır. Bunun yanında vereceğiniz eğitimleri kavraması çok daha kolay olacaktır.

Köpek fiyatlarına geçmeden önce, bu fiyatların her çiftlikte farklı olabileceğini belirtelim. Çiftliğin güvenilirliğine göre bu fiyatlarda farklılık görülmesi normaldir, ancak bunu suistimal etmek için normalden pahalıya satan çiftliklerde bulunmaktadır. Aşağıdaki listemizden Türkiye’de en çok tercih edilen köpek cinslerinin fiyatlarını görebilirsiniz.

Pug yavru köpek fiyatı : 1000 tl ile 2500 tl arasındadır.
Alman Çoban Köpeği fiyatları : 1000 tle ile 3000 tl arasında.
Dogo Arjantin fiyatları : 750 ile 1500 tl arasında
Labrador retriever fiyatları : 750 ile 1500 tl arasında
Rottweiler : 600 tl ile 1400 arasında
Kangal : 500 tl ile 2000 tl arasında
Sibirya Kurdu : 500 tl ile 900
Boxer fiyatları : 400 ile 1000 tl
Golden Retriever : 800 tl ile 1600 arasında
Chow Chow : 900 tl ile 2000 tl arasında

Yukarıdaki listede belirttiğimiz fiyatların kesin olmadığını tekrardan belirtmek isteriz, ancak kafanızda bir rakam oluşması için yukarıdaki fiyatları referans alabilirsiniz.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

133 Yorum

  1. Iyi gunler kizim cok istiyor kanis cinsi ama evde yalniz durabilirmi cok havlarmi tuy dukermi lutfen bildi verirseniz sevinirim telf 0532 286 03 81

  2. Ucretsiz frenc bulldog, cavalier king charles spaniel veya maltese terrier sahiplenmek istiyorum. Küçük ırk köpekler olsa yeterli de olabilir

  3. mrb Yozgat’ da öğrenciyim puğ , golden ve sus köpeklerinden herhangi birini sahiplenmek istiyorum 05422492971

  4. Mrh. Bizim 6 aylık dişi çok tatlı Chihuahua mız var .beklenmedik yurtdışı iş imkanı cıkınca kızımızı üçret karşılığı sahiblendirmek istiyoruz.bütün aşıları yapılmış aşı defteri ve tuvalet eğitimi almış komutları dinleyen akılı kızımızı isteyen 05305446799 iletişime gece bilir

  5. 1.000tl yakın evde beslenecek şirin yavru oyuncu saldırmayan havlamayan büyümeyen köpek istiyorum ve tüy dökmeyen ararsanız sevinirim 05374620659

    1. Sen öyle köpek bulabileceğini mi sanıyorsun. Havlamayan köpek mi olur. Köpek bu tabi havlar. Ayrıca her köpek tüy döker. Ayrıca bulsan da bakamazsın belli. Köpek bakmak isteyen köpeği herşeyiyle kabul etmeli.

  6. Mrb ben bursada öğrenciyim golden retriever türü köpek sahiplenmek istiyorum yardımcı olmak isteyen olursa 05428116569 burdan ulaşabilirsiniz teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu