Süs Köpekleri

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı – Nasıl Bir Köpektir?

Pomeranian Boo süs köpeğinin çoğu kişi gerçek olduğuna bile inanmayanları duyuyoruz ama böyle bir köpek cinsi var ve birçok kişi tarafından beslenmektedir. Pomeranian Boo Özellikleri bakımı neler? hepsi konumuzda.

Pomeranian Boo Kökeni

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı - Nasıl Bir Köpektir?

Bu köpeğin kökeni eskiden Avrupa’ya getirilmiş olan Spitz ırkından geldiği öne sürülmektedir. Pomeranian Boo köpeğinin ataları daha önceden çok daha kilolu bir vücuda sahipti, daha sonra Kraliçe Victoria bu köpeğin meraklısı olduğunu gösterdi ve bu köpek için özel programlar kurdu. Bu sayede daha küçük ırklar meydana geldi.

Önceden 15 kilo civarı olabilen bu köpekler şimdi 1-3 kg arasında değişmektedir. Şuanda aile ve yarışma köpeği olarak çok fazla tercih edilen bir köpektir.

Pomeranian Boo Özellikleri

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı - Nasıl Bir Köpektir?

Pomeranian Boo özellikleri açısından oldukça küçük bir ırktır. Oldukça yoğun tüylü bir köpektir. Yüzleri çok değişkenlik göstermektedir bir kısmı tilkiye benzeyen yüz ifadesine sahipken bir kısmının aynı oyuncak bebek gibi yüz ifadeleri vardır.

Gözleri koyu renklidir. Burun rengi ise tüylerinin renginde yada siyah renkte olur. Sırtında öne doğru kıvrılan kuyruk vardır. Kürkleri tek renkte olabilmektedir. En fazla bulunduğu renkler kahverengi, turuncu, siyah ve beyaz rengidir. Çok nadir olmakla beraber iki renkli olanları da bulunmaktadır.

Tüyleri çift katmanlı, düz ve kaba bir yapıya sahiptir. Kürkünün alt katmanındaki tüyleri çok yumuşaktır. Oldukça sevimli bir yüz ifadesine sahip olan bu köpekler çok tüy dökmektedir.

Ağırlık: Erkeklerde 1 – 3 kg / Dişilerde 1 – 3 kg
Boy: Erkeklerde 18 – 30 cm/ Dişilerde 18 – 30 cm
Yaşam Süresi: 12-15 yıl

Pomeranian Boo Karakteri

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı - Nasıl Bir Köpektir?

Pomeranian Boo, şirinliğiyle beraber çok insan tarafından sevilen bir köpektir. Türkiye’de şuanda çok yaygın olmasa da yaygınlaşma eğilimindedir. Pomeranian Boo ırkının mizacı şu şekilde özetlenebilir.

 • Pomeranian Boo çok fazla hayat dolu bir cinstir.
 • Öğrenmek onun için bir hobi gibidir.
 • Sahibine karşı çok bağlı ve sadıktır. İnatçılıkları da vardır.
 • Yavruyken diğer köpeklerle ve diğer canlılarla beraber büyürse ilerde sıkıntı olmaz.
 • Bu köpekler çok küçük olmasına rağmen diğer birçok küçük köpekte olduğu gibi kendini büyükmüş gibi görüp diğer büyük köpeklere saldırma eğilimi olabilmektedir.
 • Bekçi köpekliği için son derece uygun bir ırktır.
 • Yalnız yabancılara karşı sürekli havlama eğilimine sahiptir.
 • Evde beslerken bu köpeği havlama konusunda yeteri derecede eğitim vermelisiniz.Aksi halde komşularınızdan şikayet almanıza neden olabilir.Çünkü bu köpek kapı çalınsa bile havlayabilir.
 • Sahibinin kim olduğu iyice anlatılması eğitilmesi gerekir yoksa söz dinlememe huyları vardır.
 • Yemekler konusunda çok seçici davranabilir.

Pomeranian Boo Bakımı 

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı - Nasıl Bir Köpektir?

Pomeranian Boo ırkı apartman dairesinde beslenmek için uygundur. Ev içerisinde sürekli hareket etmek ister ama sıcak havaları çok sevmez. Dolayısıyla çok sıcak iklimlerde yaşayanlar için yazın problem yaşanabilir. Ilıman iklimler bu köpek için uygundur.Geniş bir oda veya ev içerisinde egzersiz yapılması onun egzersiz ihtiyacını karşılayabileceklerdir.

Pomeranian Boo Bakımı açısından sık sık fırçalanmaya ihtiyacı vardır. Alt kürkleri yılda 1-2 defa yoğun şekilde olmak üzere dökülmektedir. Sadece gerektiği zaman özel köpek şampuanı ile yıkanmalıdır. Gözlerinin kenarları ve kulakları düzenli olarak temizlenmelidir. Ayrıca diş bakımına ihtiyaçları vardır.

Pomeranian Boo Sağlığı

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı - Nasıl Bir Köpektir?

Bu köpekler diğer köpeklere oranla çok daha uzun bir yaşam sürebilir. Ancak sorunsuz bir köpek demek doğru olmayacaktır. Kalp, göz ve kulak hastalıkları görülebilir. Genel olarak yatkın olduğu hastalıklar; diz kapağı çıkığı, kalp hastalıkları, deri hastalıkları, göz enfeksiyonları, erken yaşta diş kaybı olarak sıralanabilir.

Pomeranian Boo Çocuklarla İlişkisi

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı - Nasıl Bir Köpektir?

Pomeranian Boo ırkının sahibine karşı çok sadık ve sevecen olduğunu ifade etmiştik. Ancak yabancılara karşı agresif tavırlar sergileyebilir. Aynı zamanda çocuklarla da pek anlaşamamaktadır.

Özellikle küçük çocuklu aileler için önerilmez. Çünkü, Pomeranian ırkı çocuklardan gelen aşırı ilgi ve dikkatsizliklere karşı agresif tavırlar sergileyebilir ve ısırabilir. Dolayısıyla daha çok yetişkinler için uygun bir ırktır.

 • Başka Köpeklerle İlişkisi
 • Çocuklarla İlişkisi
 • Başka Ev Hayvanlarıyla İlişkisi
 • Yabancılarla İlişkisi
 • Oyunculuk
 • Egzersiz İhtiyacı
 • Taranma İhtiyacı
 • Sıcağa Dayanıklılık
 • Soğuğa Dayanıklılık
 • Bekçilik
 • Koruyuculuk
 • Eğitilebilirlik
 • İtaat Seviyesi
2.6

Özet

Pomeranian ırkı genellikle sevimliliğiyle ve boyutlarıyla ön plana çıkmaktadır. Süs köpeği olarak tercih edilen bu köpekler bekçilik konusunda da oldukça yeteneklidir. Pomeranian Boo ırkı hakkında daha detaylı bilgi almak için yukarıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

428 Yorum

 1. Arkadaşlar pomeranian sahibi olmak istiyorum. Uygun fiyat teklif edenler whatsapdan yazabilir. petshopcularla aynı fiyatları teklif etmeyiniz lütfen. 0534 566 49 33

 2. Bende bu cinsten sahiplenmek istiyorum . Varsa ücretli yada ücretsiz vermek isteyen yazabilir mi

 3. pomerian & shihtzumix 9 aylık tüm aşıları yapıldı ,duygusal,koruyucu ,oyuncu ,gezinti yapmayı çok seven çiş eğitimi var. çok tatlı bir oğluş onunla fazla ilgilenemiyoruz evdeki bebeği kıskanıyor, onu sahiplenecek,yarı yolda bırakmayacak ankarada ikamet edenler lütfen bizi arasınlar. 530 402 30 63 ücret alınmacak yeterki sıcak yuvası olsun mutlu olsun

  1. ücretsiz sahiplenmek isterim çocugum gibide bakarım 05459323328 ilgilenenler burdan ulaşabilirler

 4. Selam elimde pomerian boo cinsi safkan pasaportlu asili köpek vardir fiyati 6500 tl.ilgilenenler bana ulaşsin..

 5. Merhaba. Ben pomeranian boo ariyorum. Ama hicbir petshop da bulamadim. Ayrica satmayip disari salmak isteyen bana verebilirmi acaba. Ama ücretsiz çünkü fikriniz bedavaya dışarı salmaktı. Bana ulasmak için :0544 205 0370 i arayabilirmi ?? EĞER MÜMKÜNSE DİŞİ OLABİLİRMİ AMA ERKEKTE OLABİLİR!!

 6. Lütfen bu köpekleri hava atmak için veya beslemek istemiyorsanız almayın onlarında bir canı var

 7. Yaklaşık 2 aylık Pomeranian Teddy Bear yavrumuzu ücretli sahiplendireceğim.Çok sevimli ve oyun delisi bi yavru.İlk aşısı ve parazit tedavisi yapıldı.İlgilenenler iletişim numarasından ulaşırlarsa güncel video ve fotoğraflarını görebilirler.
  Lütfen yorum yazmayın iletişim numarasından gerekli bilgiler verilecektir..Teşekkürler
  05449713449
  NOT:İstenilirse sadece THY Kargo ile gönderim yaparım otobüsle kesinlikle gönderim yapılmaz!!

  1. Pomeranian boo yavrusu arıyorum dışı yada erkek farketmez kapıda ödeme varmı yazarsaniz sevinirim 8 gün sonra gelmesini istiyorum ben 10 yaşında tatlı güzel bir kızım annemin yanında çalışıp para biriktirecegim suan benim telefonum olmadığı için mesaj la yazıyorum mesajimi cevaplarsan çok mutlu olurum

 8. ORGİNAL POMERANİAN BOO YAVRULARIMIZLA İLGİLİ BİLGİ VE İLETİŞİM İÇİN TELEFON NUMARAMIZ 05449713449
  YAVRULARLA İLGİLİ FOTOĞRAF VE VİDEO İÇİN WHATSAPP TAN ULAŞABİLİRSİNİZ..

 9. ORJİNAL POMERANİAN YAVRULARIMIZ HAKKINDA FİYAT VE DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ Antalya 0553 001 3546 Hasan

 10. ORJİNAL POMERANİAN YAVRULARIMIZ HAKKINDA FİYAT VE DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ☎️0544 971 3449

 11. Pomeranian Boo Secereli anne babadan tum belgeleri eksiksiz olup tuvalet egitimleri tamamlanmis ? Detayli bilgi ve iletisim icin Satilik_boo instagram adresinden ulasabilirsiniz.

 12. Pomeranian boo Secereli anne babadan tum belgeleri eksiksiz olup tuvalet egitimleri tamamlanmis ? Detayli bilgi ve iletisim ici Satilik_boo instagram adresimizden ulasabilirsini.. ?

 13. Merhaba, elinde boo cinsi yavru olan var ise satmayı düşünenler 05536262555 WhatsApp dan yazarsanız sevinirim.

 14. Merhaba köpeğimi satıcam 6 aylık aşıları yapıldı, secereli ve pasaportu vardır ilgilenen var ise irtibata geçebilir.

 15. Boo kopeginden yavru almak istiyorum fiyat arastiriyorum uyhun fiyata satan varsa gorusmek isterim

 16. Meraba 1.5 aylık dişi ve erkek safkan pomerian boo köpeklerim vardır. İkisininde pasaportu vardır aşıları tamdır. İlgilenenler iletişime geçebilirler.

  1. Merhaba kopek boo icin rahatsiz ettim var mi elinizde ve nekdr ?
   Bana numara yazarsiniz sevenirim ararim size teşekkür ederim.

  1. 1500 olsa iyi 8500dan başlıyo hayvan ticaretine hayır gidin barınaklar köpek dolu bir hayvanın hayatını kurtarın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
popup