Süs Köpekleri

Shih Tzu Özellikleri ve Bakımı – Shih Tzu Hakkında Her Şey

Son derece küçük bir o kadarda şirin görüntüsü olan bu küçük köpek Shih Tzu özellikleri, bakımı nasıl bir köpektir? sorularının cevabını merak ediyorsanız yazımızı inceleyin.

Shih Tzu Kökeni

Shih Tzu Özellikleri ve Bakımı - Shih Tzu Hakkında Her Şey

Bu Köpeğin kökeni Çin’e dayanmaktadır. Çin’de İmparatorluk zamanında bu köpekler son derece popüler hale gelmiştir. Çin’de Avrupa’ya ticaret başladığı sıralarda başka ülkelere gönderilmesi ve satılması yasaklanmıştır. 1930 tarihinde bu köpek İngiltere’ye götürülmüştür. 1969 tarihinde Akc tarafından resmen tanınmıştır.

Shih Tzu Özellikleri

Shih Tzu Özellikleri ve Bakımı - Shih Tzu Hakkında Her Şey

Küçük olmasına rağmen son derece dayanıklı bir cinstir. Tüyleri çift katmanlıdır ve uzundur. Shih Tzu tüyleri sayesinde kendine özel değişik bir yüz tarzı ile saç şekli vardır. Yüzünün orta kısmından gelip her tarafa doğru uzanan tüyleri vardır. Bıyık ile sakalları belli olan bir ırktır.

Burnunun ucu çok küçüktür ve burun kısmı uzun tüylüdür. Değişik renkleri olabilen bu köpeğin özellikle kızıl renkli olanlarda burun kısmı kahverengi renktedir. Gözleri büyüktür ve iki göz arasında mesafe vardır. Kulakları düşük ve tüylerle kaplıdır. Sırt kısmı düz ve vücuduna göre yüksek bir hali vardır.

Ağırlık: Erkeklerde 4 – 7 kg / Dişilerde 4 – 7 kg
Boy: Erkeklerde 28 cm / Dişilerde 28 cm
Yaşam Süresi: 15 yıl

Shih Tzu Karakteri

Shih Tzu Özellikleri ve Bakımı - Shih Tzu Hakkında Her Şey

Shih Tzu Özellikleri sayesinde her zaman hazır ve cesur köpeklerdendir. Bu köpeklerin genel mizacı şu şekildedir.

 • Zeki olduğu kadar aynı zamanda inatçı huyları vardır.
 • Çoğu zaman neşeyle hareket etse de bazen kibir sergiler.
 • Sinirlendirildiğinde zaman ısırma problemi yaşanabilir.
 • Son derece oyuncu ve hareketlidir.
 • Tuvalet eğitimi ev içerisinde besleyenler için biraz sabır isteyen bir iştir.
 • Sabır ile beraber iyi bir eğitim sergilenmelidir.
 • Shih Tzu havlamayı çok seven bir köpektir.
 • Ev içerisinde ise genelde sessiz durur.

Shih Tzu Bakımı

Shih Tzu Özellikleri ve Bakımı - Shih Tzu Hakkında Her Şey

Evde beslemeye son derece elverişli olan bu köpek ev içerisinde de sürekli hareket halindedir. Sıcak havaları çok sevmeyen bir ırktır. Egzersiz bakımından değişik özelliklere sahiptir. Yani egzersizlerini yaptırmazsanız hem tembel olur hemde çabuk kilo alır. Tembelliğe meyilli olduğu için sürekli dışarıya çıkartıp hareket ettirmeniz gerekir.

Tüylerinin yoğun ve fazla olması nedeniyle günde en az 30 dakika kadar tüyleriyle ilgilenilmesi gerekir. Baş üstünde bulunan tüyleri toka ile toplamalıdır. Bu sayede köpeğin rahatça görmesi sağlanır. Tüylerini toplayacağınız toka seçimi çok önemlidir. Çok sıkı olan tokalardan uzak durulmalıdır. Tokalar çok sıkı olursa kıllarında ve derisinde sorun yaşanır.

Shih Tzu besleyen bir kısım insan bu köpeğin tüyleri açısından problem yaratmaması için onu tıraş ettirmektedir. Özellikle kulağın giriş kısmı ile gözlerinin çevresi temiz olmalıdır. Alerji sorunu yaşayan kişiler bu köpeği besleyebilir. Tüy dökme problemi en az olan köpeklerden biridir.

Shih Tzu Sağlığı

Shih Tzu Özellikleri ve Bakımı - Shih Tzu Hakkında Her Şey

Bu köpekler genel olarak sağlıklı olarak bilinmektedir. Bazı durumlarda göz problemleri yaşanabilir. Eğer gözlerinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız acilen veteriner kontrolüne gitmeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda sırtı uzun ve bacakları kısa olduğu için omurga hastalıkları görülebilir. En büyük sorunlardan bir tanesi de kulaklarına iyi bakılmaması sonucunda oluşan enfeksiyon problemidir. Dolayısıyla kulaklarına iyi bakmanız gerekmektedir.

Shih Tzu Çocuklarla İlişkisi

Shih Tzu Özellikleri ve Bakımı - Shih Tzu Hakkında Her Şey

Bu köpekler genel olarak çocuklarla anlaşmaktadır. Ancak eğer hoşuna gitmeyecek bir hareket yapılırsa saldırganlaşabilir. Bu yüzden küçük çocuklarla bir araya gelmesi doğru olmayacaktır. Aynı zamanda çocuklarla baş başa bırakılmaması gerekir. Aynı zamanda yabancılarla da iyi anlaşan bir köpektir.

Shih Tzu ırkı diğer köpeklerle ve hayvanlarla da oldukça iyi anlaşmaktadır. Genel olarak huysuz bir durumu görülmez.

 

Başak Shih Tzu sahibi olarak deneyim ve tavsiyelerini paylaştı:

Bizde 2 yıldır bir Shih Tzu var. Adı Cookie, Sahiplendik. Daha önce de köpek bakmıştım. Ama ben onun kadar uyumlu, sevgi dolu, insan ve çocuklar ile arası bu kadar iyi olan bir köpek tanımadım diyebilirim. Her gün benle beraber işe geliyor. Hep insanlar ile iç içe. Pek yalnız bırakmıyoruz. Tatile de çıktık beraber. Birazcık yemek konusunda arsız. Eğitimle yemeklere bulaşmasını engelledik.

Dışarıda Çiş yapmayı hemen öğrendi. Yine de gezdirirken, yere atılmış pişmiş kemikleri toplamasını engelleyemiyorum. O kadar seviyor ki çişini yapmayı bile unutuyor. Tabi çok sakıncalı olduğu için yemesine izin vermiyoruz. Ve daha uzun gezdiriyoruz.

Her gün en az 2 kere oyun oynamak istiyor. Oyuncaklarını alıp bacaklarımı dürtüyor. İlaç gibi bir şey bu.Sonrasında hep sakin, yanımda, ayaklarımın dibinde veya yatağında uyuyor, seyrediyor. Gelen geçeni kontrol ediyor. Tam bir saray köpeği. Tüy bakımı çok kolay değil. Hele bir de inşaat sahasına dönmüş olan İstanbul sokaklarında o güzelim tüyleri hep çamur oluyor. Her gün ayaklarını yıkamak lazım.

Çok uzun tüy zor olduğu için 40 günde bir traş ettiriyoruz. Bu yüzden biraz masraflı olabilir. Taramalar dışında hiç ama hiç tüy dökmüyor. Alerjisi olan ve köpek beslemek isteyenler için birebir. Kedilerden korkabilir. Çünkü onlarla da oyun oynamak ister ve sonunda da saldırıya uğrar. Bizimkinin başına geldiğinden beri, çok temkinli yaklaşıyor kedilere. Beraber büyürlerse sorun yok.

Cookie dişi. Biz kısırlaştırdık. Doğum sonrası yavrularına bakamama ve sahiplendirememe gibi endişelerimiz vardı. Doğum sırasında veya sonrasında sorun da yaşayabiliyorlarmış. O benim canım. Gerçekten öyle. Apartmanda oturanlar için en iyi seçim. Hiç kokmuyor. Bunu özellikle söylüyorum. Eve veya ofise gelenler de çok şaşırıyor. Hiç salyası yok. Sorularınız varsa cevap vermeye çalışırım.

 • Başka Köpeklerle İlişkisi
 • Çocuklarla İlişkisi
 • Başka Ev Hayvanlarıyla İlişkisi
 • Yabancılarla İlişkisi
 • Oyunculuk
 • Egzersiz İhtiyacı
 • Taranma İhtiyacı
 • Sıcağa Dayanıklılık
 • Soğuğa Dayanıklılık
 • Bekçilik
 • Koruyuculuk
 • Eğitilebilirlik
 • İtaat Seviyesi
3

Summary

Shih Tzu, farklı görünümüyle gönüllere taht kurmuş bir köpektir. Uzak Doğu kökenli olan bu köpekler hakkında daha detaylı bilgi almak için yukarıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

139 Yorum

 1. Merhabalar 3.5 aylık erkek shih tzu aldık 3 gündür bizde tuvalet eğitimini direk dışarı vermek istiyorum ama aşıları bitene kadar beklencekmi ve beklencekse nasıl bir yol izlenmeli teşekkürler

 2. shihtzu pomerian mix bebişlerimiz olmuştu, hatırlarsınız paylaşmıştım.5 yavrumuzdan l tane kaldı dişi beyaz zeki çok çabuk öğreniyor, oyuncu adını biz maya koyduk çişini pedine yapmayı öğrendi, parazit ve karma aşılarını yaptırdım.ankaradan ona çok ama çok iyi bakacak kesinlikle iyi düşünerek beni arayın lütfen, işinizi, evinizi çevrenizi düşünerek ona vakit ayırmanız sadece 1 aylık süreç sizlere alıştıktan sonra evde tek başına kalır bu dostlar.sadece kapı zili çaldığında yada sizi karşılarken havlarlar onun dışında pek havlamazlar, iyi düşünün bakabilecekseniz alın diyorum sonradan bir başkasına sahiplendirildiklerinde üzülüyorlar, bizler gibi özlüyorlar evet 2 aylık şahane bir kızımız var bu söylediklerimi yapabilecekseniz onu uygun fiyata sahiplendirmek istiyorum.ankaradan arayın olurmu 5304023063

  1. Merhaba,
   Ankarada yaşıyorum ve maya ya talibim. Büyüdüğünde boy ve uzunluğu nekadar olur.. Siz hangi semttesiniz? fotoğrafını görebilme şansım varmı?

   1. NURAY HANIM BENİ ARAYIN TELEFON NUMARAM 5304023063 BEN SIK SIK BURAYA BAKAMIYORUM, ARARYIN FOTOĞRAFLARINI SİZE GÖSTEREYİM YADA BİR NOKTADA SİZE BEBİŞİMİZLE TANIŞTIRIRIM

 3. 60 gunluk shih tzu boo mix bebegimi isimden ve ev sahibimden dolayi sahiplendirmek istiyorum uygun fiyata ilgilenen olursa 05078244723 05424414791 cisini belirlediginiz kosesine yapiyor

 4. tenleri kokuyor ne kadar temizlersen temizle bide sakın tıraş ettirmeyin eğer çok uzarsa uçlarından makasla kesin aksi taktirde bunalıma giriyorlar ve tüy dökmeye başlıyorlar.onların tüyü onlara çok gelmiyor nasılki bizimde kollarımızda tüyler var ve bizi rahatsız etmiyorsa onlarında öyle bide tüyleri sayesinde kendilerini güvende hissediyorlar kısacası tüy bakımını yapmamak için tüylerini tıraş ettirecekseni almayın bide bişey yaptıklarında ciddi bir şekilde ‘HAYIR’ derseniz ve bir süre onunla ilgilenmez ve konuşmazsanız kesinlikle anlıyorlar.yeterki onları incitmeyin.

 5. Merhaba 4 yaşında çok tatlı bir shit tzu var bir Hf sonra çiftleşme si gerekiyor. Irkina güvenen erkek adaylarıni bekliyoruz

  1. ben papyonpetten aldım memnunum fiyatta kolaylıkta sağlıyorlar ama şitsular çok obur ve aksine kokuları var .ancak gerçek bir arkadaşlar ve tuvalet eğitimini çabuk öğreniyor alırken türkiyedemi yosa avrupadanmı getirilmiş öğreni avrupadakilerin tüyü daha yumuşak ve surat ifadeleri daha tatlı.bide yüz temizliği çok zor özellikle gözleri eğer siz ilgilenecekseniz alın ama cocuklar için zor

  1. shihtzu pomerian mix yavrularım oldu benim arkadaşlar tam 5 tane şuan 20 günlükler ama inanılmaz güzeller 3 aylık olunca çok uygun fiyata vericem onlardan nasıl ayrılacağım bilinmez ama evde zaten 2 köpeğim var ilgilenenler ankarada ikamet edenler beni arasın 5304023063

   1. Selçuk bey iyi akşamlar sanırım 20 günlük olan yavrular artık büyümüşlerdir çok isterim sahiplenmeyi ankara da oturuyorum eğer hâlâ yavrulara bir aile bulamadıysanız şartları öğrenmek isterim. ..

   2. Ben shitzu istiyorum telim 05326183441 ismim Gülçin watsupdan baba atabilirmişim resmini

  2. Yasemin hanım. Maalesef shihtzu fiyatları yüksek oluyor. Ancak daha uygun fiyatlı olmaları için size Bursa vb. şehirlerden almanızı İstanbul’dan almamanızı tavsiye edebilirim.

  3. papyon pet ben 1.400 aldım aslında türkiyedekileri o fiyata avrupalıları 1.800 e satıyorlar ama siz bilirsiniz reklam yapmak istemem bakımı zor özellikle yüzü bide ilgi istiyorla ilgilenmezsen tüy döküyorlar

  4. Merhaba shih tzu bebegimiz var isimden dolayi onunla yeterince ilgilenemedim 60 gunluk evde yanliz kaliyor cok uzuluyorum onunla ilgilenebilicek aile ariyorum 05078244723

   1. Merhaba, ilanınız hala geçerli ve istanbulda iseniz, sahiplenmek için görüşmek isterim

 6. Shih tzu sahibi arkadaşlar selamlar, bizim 1 yaşında bir Shih tzu cinsi oğlumuz var, yine bir yaşlarında İstanbul Anadolu yakasından dişi ve çiftleştirmeyi düşüneniniz var ise lütfen benimle irtibata geçerse çok seviniriz. Kesinlikle ticari falan bir düşüncemiz yok, biz ailece fena seviyoruz en azından bir tane daha sahip olmak istiyoruz.

 7. 3 yıldır shih tzu sahibiyim ne ısırıyor ne havlıyor. Arada bir sesini duyalım diye belgesel açıyoruz ? Hem çok uysal hem çok oyuncu. Evimde 20 tane olsa rahatsız etmez beni tüy de dökmüyor zaten.evimde birde chow chow um var onun bakımı zor ama iki kardeş büyüyüp gidiyorlar ?

 8. Bende shih tzu almak istiyorum fakat evde sabah 08.00 dan 17.00 a kadar kimse olmuyor bir sorun olur mu ?

  1. bende shih tzu var daha 3 aylık fakat biz 8 den 4 e kadar evde olmuyoruz ve bir sorun yaşamıyoruz. Ve bizi gördüğünde yapmadığı şımarıklık kalmıyor fakat ne olursa olsun ilgi isteyen bir köpek…

  2. Benimki 1 yaşında sabah 8 den akşam 6 ya kadar evde yanlız bi sorun yok yeterki eve gelince gerekli ilgiyi gösterin

  3. evde yalnız kalıyorlar ama eve geldiğinde biraz ağlasada çıldırıyor, sevinç çıkları atıyor.sabah işe giderken kızım beni uslu uslu bekle çişini kakanı yerine yap diyorum.küsüyor ama her gün böyle üzgün uygurluyor beni sevinç çığlıkları ile karşılıyor.komşularım havlamadığını sadece zile basıldığında çığlık attığını söylüyorlar evde yalnız uslu uslu bekliyor.sihitzular harika köpekler uslu nazlı tüyleri dökülmüyor ve çoook tatlılar.tavsiye ederim

  1. bebek bakım örtüsü koyarsanız ona yapar ve başka bir yere yaptığında , yaptığı yeri koklatarak tekrar bakım örtüsünü koklatırsanız o zaten ne yapması gerektiğini anlar…

   1. 4 aylık tabı tuvalet egıtımı almamıs petshovdan aldım sıhısh tzu nasıl tuvalet egıtımı verıcem

   1. Selam evet çok zor bizim oğlan bir yaşına geldi anca tuvalet eğitimini öğrendi. Çok sabırlı olun ve sakın bir yerine tokat falan atmayın yoksa hemen küser. Ama tam bir dost, insana moral kaynağı

 9. Böyle bir köpği pardon kızımı
  Dünyada hiç bir şeye değişmem
  Bu yüzden bir tane daha sahiplendik onunla bir insan gibi konuşuyorum beni çok güzel anlıyor tavsite ederim şiddetle

   1. eğer herköpe gibi sinirlenirse evet fakat oyuncu bir köpek olduğu ve dişleri kaşındığı için ısırması mümkün olabiliyor .

   2. Benim kızım küçükken dişleri kaşındığı için ısırabiliyordu fakat şimdi oyun oynarken ısırmıyor

   3. Shih tzu ya sahip değilim fakat bugün sevdim çok yaladı ( sevdiği anlamına geliyo ) ısırdı ama şöyle bi durum var ısırdığında ilk bi korkuyosun sonra bi bakmışsın çok çok çok az acıtıyo

    1. Acayip şekilde en üst düzeyde zeki bir köpek cinsi, sizi sevsin kesseniz bir ısırmaz. Sadece oyun oynarken dişini takabilir, oda istemeden

   4. Isırmıyor kızdırmadığın sürece. Zaten sahiplerini biliyor kızsa da öyle koparacak yada canini çoK yakacak şekilde değil oyun yapıyor anlayacagın 🙂

   5. Asla ısırmaz yüksek ses duyduğunda kaçacak yer arar ve kesinlikle tüy dökmez ve kolay kolay havlamaz benim kedilerimle hep oyun oynuyo

 10. Merhabalar benimde köpeğin var cinsi Shıh Tzu ve yurtdışına çıkacağım için köpeğimi satmak zorundayım. Ben 1500 milyara aldım 1200 tlye satıyorum. Bütün aşıları var ve karneli. İlgilenen olursa mesaj atsın

  1. Satiniz mi yoksa kaliyor mu.ben bi tane kucuk bir sey ariyorum numaram.05354007868 istanbul

   1. Babası 3 gün önce 40 günlük shih tzu aldı kızıma ama ben titiz olduğum için yapamadım tüy dökmesede yapamıyorum sürekli evi temizleyesim geliyor satmak istiyorum ilgilenirseniz

    1. Merhaba ben sizin shih tzu köpeğinizi satmak istediğiniz ilanı gördüm.eğer henüz satmadıysanız benimle irtibata geçebilirsiniz. 542-776 46 64

    2. Tebrikler kızınızın tüm mutluluğunu saçma bir temizlik huyunuz yüzünden satmaya kalkıştınız.

   2. Arkadaşımda 55 günlük var ama baba shihtzu anne terier kahve rengi ve çok harika vermek istiyordu

 11. Kızım sormadan bakamıyorum diye vermiş.kime verdiğini bilmiyorum.belki okuyan ve bilen vardır 3aylık adı Karmen

  1. Asla ısırma huyu yok kuyruğunu çekip acutsanız bile sadece canı yandığı için havlıyor

  2. Hayır kesinlikle ısırmaz sadece oyun oynar dişleme gibi. Ama ben bizim 1 yaşındaki oğlanı feci kızdırmama rağmen ağnızı açmışken aniden yüzüme tutarım hemen ağzını kapar o kadar akıllı duygusal ve hassastır bilginize

 12. Merhaba bana yardımcı olursanız çok sevinirim evimizde bir yaşında bir bebeğimiz var ve kücük bir köpek almak istedik shih tzu lar çok şeker ve her yere taşıyabiliyorsunuz çocuklarla sosyalliği nedir ısırırmı yada yabancı çocuklara olan tepkisi ilk defa köpek alıp tecrübe edinicez bilgisi olanlar paylaşırsa çok seviniriz 🙂 teşekkürler …

 13. merhabalar tuvalet eğitimini nasıl kazandırdınız zor oldumu
  sorumun cevabımı mail adresime yazar mısınız

  1. Merhaba benim 2 tane köpeğim var biri chowchow diğeri shihtzu iki farklı zıt karakter chowchow shihtzuyu çok rahatsız ediyor shihtzuyu sahiplendiricez 1 yaşında ve erkek düşünürseniz konuşabiliriz

   1. Merhaba ben sahiplenmeyi düşünüyorum ama apartmanda yaşıyorum havlama problemi yaşarmıyım

    1. sesini az duyarsınız ve harika bir havlaması var 😀 şiddet ile tavsiye ederim çünkü çok akıllı bir köpek

   2. Merhaba, ben de shih tzu sahibi olmak istiyorum. Asla sıkılınca bırakma gibi bir huyum yoktur. Eğer hala vermek isyorsanız lütfen bana mail atın.

    1. Hehehe ben shih tzu mu buldum. Dünyanın ennnn tatlı köpeği, şu an 5 aylık ve ısırıyor, çünkü diş değiştiriyor. Bu da normal. Ciddi yaralanmadık henüz 🙂

   3. Bizde sahiplenmeyi cok isteriz özelliklede kızımın alerjisi oldugu icin bu irki tercih ediyoruz aylardir ariyoruz bulamadik dönüş.yaparsaniz sevinirim. Istanbulda ikamet etmekteyiz. [email protected]

   4. KARAMEL..sitsu erkek kopeginiz varmis sahiplendirmek istiyormussunuz. lutfen bana ulasin ben istiyorum

 14. Bizde 2 yıldır bir Shih Tzu var. Adı Cookie, Sahiplendik. Daha önce de köpek bakmıştım. Ama ben onun kadar uyumlu, sevgi dolu, insan ve çocuklar ile arası bu kadar iyi olan bir köpek tanımadım diyebilirim. Her gün benle beraber işe geliyor. Hep insanlar ile iç içe. Pek yalnız bırakmıyoruz. Tatile de çıktık beraber. Birazcık yemek konusunda arsız. Eğitimle yemeklere bulaşmasını engelledik. Dışarıda Çiş yapmayı hemen öğrendi. Yine de gezdirirken, yere atılmış pişmiş kemikleri toplamasını engelleyemiyorum. O kadar seviyor ki çişini yapmayı bile unutuyor. Tabi çok sakıncalı olduğu için yemesine izin vermiyoruz. Ve daha uzun gezdiriyoruz. Her gün en az 2 kere oyun oynamak istiyor. Oyuncaklarını alıp bacaklarımı dürtüyor. İlaç gibi bir şey bu.Sonrasında hep sakin, yanımda, ayaklarımın dibinde veya yatağında uyuyor, seyrediyor. Gelen geçeni kontrol ediyor. Tam bir saray köpeği. Tüy bakımı çok kolay değil. Hele bir de inşaat sahasına dönmüş olan İstanbul sokaklarında o güzelim tüyleri hep çamur oluyor. Her gün ayaklarını yıkamak lazım. Çok uzun tüy zor olduğu için 40 günde bir traş ettiriyoruz. Bu yüzden biraz masraflı olabilir. Taramalar dışında hiç ama hiç tüy dökmüyor. Alerjisi olan ve köpek beslemek isteyenler için birebir. Kedilerden korkabilir. Çünkü onlarla da oyun oynamak ister ve sonunda da saldırıya uğrar. Bizimkinin başına geldiğinden beri, çok temkinli yaklaşıyor kedilere. Beraber büyürlerse sorun yok. Cookie dişi. Biz kısırlaştırdık. Doğum sonrası yavrularına bakamama ve sahiplendirememe gibi endişelerimiz vardı. Doğum sırasında veya sonrasında sorun da yaşayabiliyorlarmış. O benim canım. Gerçekten öyle. Apartmanda oturanlar için en iyi seçim. Hiç kokmuyor. Bunu özellikle söylüyorum. Eve veya ofise gelenler de çok şaşırıyor. Hiç salyası yok. Sorularınız varsa cevap vermeye çalışırım.

  1. Mrb.. Bizde yeni aldık.. Tek korkum ısırıyormu? Bikaç duyum aldık fakat o kadar tatlıki oğlum 3 buçuk yaşında hemen bağlandı ve oynamaya başladı

   1. Isırmıyor sadece kızdırma. Örneğin ben kafasını çok sert sevdigimde kiziyor oyun olarak anlayıp sinirleniyor yapma ısırarak yapma diyor bi nevi. O şekilde yani durduk yere bişey yapmıyor 🙂

  2. Ben sahiplenmek istiyorum ama bir türlü bulamıyorum siz nereden sahiplendiniz.Annemin daha önceden bir köpeği varmis pekingese araba altinda ezilmiş annem alicagimiz köpeğe de böyle bisi olur diye korkuyor ve sahiplenmek istemiyor nasil ikna edebilirim

    1. Yüzü değil kulakları kokuyordur. Bizde de oldu kulaklarını düzenli temizlemelisin yoksa bakteriler koku yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu