Dişi Köpek mi Daha iyi Erkek Köpek mi?

Bir köpek almaya karar verdiniz fakat bir türlü Dişi köpek mi daha iyi erkek köpek mi? karar veremediyseniz doğru yerdesiniz.Sizlere bu makalemizde dişi köpek ile erkek köpek arasındaki farklardan ve hangisinin daha iyi olacağından bahsedeceğiz.

Dişi Köpek mi Daha iyi Erkek Köpek mi? Hangisini Almalıyım?

Aslında toplum tarafından genel bir yargı vardır bu yargıda Erkek köpeklerin dişilere göre daha iyi olduğudur fakat bu bilgi yanlış bir bilgidir.Bu köpekler dişi köpeklere göre daha zordur.Erkek köpekler eğitim konusundada özellikle biraz dik başlı tavırları vardır dişilerin çok daha kolay eğitildiği konusunda birçok makale vardır.İlk defa köpek alacak biri dişi mi erkek mi köpek almalı? diye soracak olursanız bize göre hiç tereddütsüz dişi köpek almasında fayda vardır.

Dişi Köpeklerin bir takım Erkek köpeklere göre seçilmesi açısından nedenler vardır.Bu nedenleri size maddeler halinde sıralayalım :

1- Dişi köpekler erkek köpeklere göre cok daha zeki şekildedir.

2- Hafızası oldukça kuvvetlidirler.Hatırlama duyguları fazladır.

3- Eğitim açısından erkek köpeğe göre dişiler daha kolay eğitilebilir.

4- Koruma içgüdüleri fazlacadır.

5- Cesurluk konusunda tavizleri yoktur.

6- Sahibine diğerine göre çok daha bağlı bir yapıdadır.

7- Karakteri erkeğe göre daha iyidir bazı erkek köpekler daha inatçı bir karakterdedir.Dişiler daha dengeli yapıdadırlar.

8- Verilen görevleri çok daha dikkat ederek yapmaktadırlar.

Dişi köpekler yukarıda belirttiğimiz gibi diğerine göre çok daha iyidir.Dişi köpekler diğer cinse göre daha az alınmasının en önemli nedenlerinden biride dişi köpeklerde hamile durumlarının oluşması ve zorluklardır.Bu durumda köpeğin eğitimide aksayacak ayrıca zorlu bir bakım serüvenine geçilecektir.Bu yazdığımız zaten üretim amaçlılar için geçerlidir evde bakılacaklar için bu son kısımda yazdığımız geçerli bir durum olmamaktadır.

Erkek köpekler ise en önemli özelliği dişilere göre çok daha gösterişli bir yapıdadır.

İşte bir makalemizin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız.Dişi köpek mi daha iyi erkek köpek mi hangisini almalıyım? diyorsanız size detaylarınla bahsettik.Ne alırsanız alın ama şunu unutmayın köpekler bir dosttur, bir arkadaştır.

3 Yorum var

  1. kafsinkaf 10 Temmuz 2018
  2. Menekşe Nur Yaşar 20 Temmuz 2017
    • Sindy 21 Ocak 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın