İngiliz Tazısı

İngiliz Tazısı tazılar grubunda yer alan bir köpek ırkıdır.Bu Konumuzda İngiliz tazısı özellikleri ve bakımı hakkında sizlere detaylı bilgileri vereceğiz.

Bu köpek geniş kafası ve atletik yapısı ile harika bir köpektir.Boynu oldukça uzundur ve arka bacakları ise çok kuvvetlidir.Oldukca iri gözleri vardır ve değişik güzel bir anlam vardır.Kulakları başa yapışık şekildedir.Patileri kedi ayağı gibidirler.Siyah, beyaz ve kahverengi çeşitleri vardır.

İngiliz Tazısı Özellikleri

Çok güzel özelliklere sahip çok cesur ve iyi niyetli bir köpek olarak karşımıza çıkar.Sahibine karşı iyi bir itaakardır.Eğitim konusunda ama sıkıntılıdır.İnsanlarla arası iyi fakat diğer köpeklerle toplu halde dolaşmayı sevmektedir.Diğer hayvanlarla arası çok iyidir.Bu ırk ortalama 6-7 saat hiç durmadan bir alanda koşabilir hiç yorulmazlar.Bu ırkı Amerika Tazısından ayıran en önemli özellikler biraz daha yapılı bir vücuda sahip olmasıdır.İngiliz Tazısı evde beslenir mi? bu ırkın Show grubundan gelenler ev için uygundur ama diğerleri geniş bahçeler için uygundur.Ancak o zaman aile köpeği olabilirler.

İngiliz Tazısı Apartman hayatı için uygun olmayan bir ırktır.Bu köpeklerin mutlu olması için tek gerekli şey bol bol hareket halinde olmaktır.Kapalı bir alanda bırakılması eşyalara zarar vermesinle sonuçlanmaktadır.Her koku onlar için önemlidir tasmasız şekilde dolaştırırsanız her kokladığı kokunun peşine düşecektir buda sizi zor durumda bırakabilir.

İngiliz Tazısı

Egzersiz bu köpek ırkı için son derece önem arz eder.Egzersiz yapılacak imkanınız yoksa ve büyük geniş bir alanınız bu köpek size uygun değildir demektir.Bu imkanlar varsa ve av için uygun köpek arıyorsanuz tam uygun bir ırk denilebilir.

Haftalık tarama bu köpek ırkı için yeterli bir bakımdır sizi zorlamaz.

Boyutları bu köpeğin şu şekildedir:
Yükseklik Erkekde 56 – 63 cm
Yükseklik Dişide 53 – 61 cm
Kilo Erkekde 29 – 32 Kg
Kilo Dişide 29 – 32 Kg

Bu köpekler en fazla 10 yıl kadar yaşayabilir genellikle 7-8 yaşlarına kadar yaşayabilmektedirler.

Bu köpek ırkı çeşitli ırkların karışımından meydana gelmiştir.Buldog ve Tilki Terrieri karışımlarıda vardır.1800lü yıllardan beri popüler şekilde üretilen köpeklerden biridir.Süper dayanıklı bir yapısı ile av için saatlerce sizinle beraber durmaksızın gezebilir.Bekçilik açısından kullanılabilen türleride mevcuttur.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın