Genel

Köpeklerin Kas ve Kemik Gelişimi Destekleyen Kalsiyum Oranı Yüksek En İyi 5 Köpek Maması

Köpeklerde kemik gelişimi en önemli konulardan bir tanesidir. Pek çok köpek ilerleyen yaşlarda eklem ve kemik sorunları yaşamaktadır. Bunun en temel sebebi yavru ve yetişkinlik dönemi içerisinde yanlış ve eksik beslenmedir. Köpekler yaşlandıkları zaman, eklemlerin arasında bulunan sıvı ve kıkırdak doku özelliğini yitirmeye başlar. Bununla beraber iltihaplanmalar meydana gelir. Tüm bunlar birleştiğinde eklem ağrıları ortaya çıkar ve doğal olarak köpeğinizin yaşam kalitesi ileri seviyede düşer. Eğer eklem ağrısı yaşayan bir köpeğiniz varsa Eklem Ağrısı Yaşayan Köpekler İçin Beslenme Tavsiyeleri isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra bazı köpek ırklarının genetik olarak eklem ağrılarına yatkın olduklarını da düşünürsek bu durum oldukça önemlidir. Dolayısıyla küçük yaşlardan itibaren köpeklerin beslenmesine dikkat edilmeli ve kas – kemik gelişimine önem verilmelidir.

Bu süreç içerisinde 3 – 12 aylık köpeklerin kemik ve kas gelişimi oldukça önemlidir. Eğer yavru ve yetişkinlik döneminde doğru ve yeterli bir beslenme programı uygulayarak kemik ve kas gelişimini desteklerseniz ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan eklem ve kemik ağrılarını en aza indirmiş olursunuz.

Köpeklerde kemik ve kas gelişimi için ihtiyaçları olan vitamin ve mineralleri almaları gerekir. Bununla beraber kemik gelişimi için D vitamini, A vitamini, bakır, çinko ve manganez, kalsiyum, fosfor alınması gerekir. Sizler için seçmiş olduğumuz ve köpeklerin kas – kemik gelişimini destekleyen mamaları incelemenizi ve denemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, Yavru Köpeklerin Gelişimi İçin Tavsiye Edilen Vitaminler isimli yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

#1 Orijen Original Tahılsız Yetişkin Köpek Maması 

Köpeklerin Kas ve Kemik Gelişimi Destekleyen Kalsiyum Oranı Yüksek En İyi 5 Köpek Maması

En iyi mama markası denildiğinde ilk akıllara gelen mamalardan bir tanesi olan Orijen tarafından üretilmiş olan bu köpek maması yetişkin köpekler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Tüm ırklar için uygun olan bu mama zengin içeriği sayesinde köpekler için tam ve dengeli bir beslenme sağlamaktadır. Bunun yanı sıra içeriği tamamen doğal ürünlerle hazırlanmış olup kesinlikle koruyucu madde içermemektedir. Bunun yanı sıra tahılsız bir mama olduğu için sindirim sorunu veya gıda alerjisi yaşayan köpekler için de uygun bir seçenektir. Bunun yanı sıra yüksek protein, kalsiyum ve fosfor oranı sayesinde köpeklerin kas ve kemik gelişimlerini destekler. Bunun yanı sıra içeriğinde yer alan çeşitli meyve ve sebzeler sayesinde köpeklerin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri barındırmaktadır.

Orijen Köpek Maması Satın AL

#2 Acana Grass Fed-Lamb Tahılsız Kuzu Etli Yetişkin Köpek

Köpeklerin Kas ve Kemik Gelişimi Destekleyen Kalsiyum Oranı Yüksek En İyi 5 Köpek Maması

Yine en kaliteli mama markalarından bir tanesi olan Acana tarafından üretilmiş olan bu köpek maması köpekler için tam ve dengeli bir beslenme sağlamaktadır. Kuzu etinden üretilmiş olan bu köpek maması oldukça lezzetli olduğu için seçici damak tadına sahip olan kediler için de tercih edilebilir. Aynı zamanda tahılsız olduğu için sindirimi kolay bir mamadır. Eğer sindirim sorunu yaşayan bir köpeğiniz varsa bu mamayı denemenizi öneririz. Bunun yanı sıra kalsiyum ve fosfor oranı bakımından zengin olduğu için kemik gelişimini destekler. Bunun yanı sıra içeriğindeki meyve ve sebzeler sayesinde antioksidan özelliğe sahiptir ve iltihaplanmalara karşı savaşır. Buna bağlı olarak eklem ağrılarına karşı etkili bir mamadır.

Acana Köpek Maması Satın AL

#3 N&D Balkabaklı Kuzu Etli Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması 

Köpeklerin Kas ve Kemik Gelişimi Destekleyen Kalsiyum Oranı Yüksek En İyi 5 Köpek Maması

Şahsen en beğendiğim mama markalarından bir tanesi olan N&D tarafından üretilmiş olan bu köpek maması orta ve büyük ırk yetişkin köpekler için kullanılabilir. Köpeklerin en sevdiği meyvelerden olan bal kabaklı içeriği sayesinde köpekler tarafından sevilerek tüketilir. Bunun yanı sıra içerisinde yer alan vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde köpeklerin gelişimine yardımcı olur. Aynı zamanda yüksek kalsiyum ve fosfor oranı sayesinde kemik gelişimini destekleyen bir mamadır. Sınıfının en iyi seçeneklerinden bir tanesi olmasıyla beraber köpekler için tam ve dengeli beslenme sağlamaktadır.

N&D Köpek Maması Satın AL

#4 Brit Premium Nature Sensitive Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 

Köpeklerin Kas ve Kemik Gelişimi Destekleyen Kalsiyum Oranı Yüksek En İyi 5 Köpek Maması

Brit Premium tarafından üretilmiş olan bu köpek maması tüm ırklar için tercih edilebilir. Tahılsız bir mama olduğu için sindirilmesi kolaydır. Bu sayede hassas sindirime sahip köpekler için kullanılabilir. Yoğunluk olarak kuzu eti içeren bu köpek maması içeriğinde yer alan meyve ve sebzelerle beraber oldukça lezzetli bir formüle sahiptir. Aynı zamanda vitamin, mineral ve antioksidan bakımından zengin bir mama seçeneğidir. Tüm bunların yanı sıra yüksek protein, kalsiyum ve fosfor oranına sahiptir. Köpeğinizin kas ve kemik gelişimini desteklemek için bu mamayı tercih edebilirsiniz.

Brit Köpek Maması Satın AL

#5 Orijen Puppy Tahılsız Tavuklu Yavru Köpek Maması

Köpeklerin Kas ve Kemik Gelişimi Destekleyen Kalsiyum Oranı Yüksek En İyi 5 Köpek Maması

Yetişkin köpek ırkları için yeteri kadar mama sıraladıktan sonra yavru köpeklerin gelişimini destekleyen oldukça kaliteli ve sağlıklı bir mama önermek istiyoruz. Orijen tarafından üretilmiş olan bu köpek maması köpeğinizin ihtiyacı olan tüm besin kaynaklarını içermesinin yanı sıra kas ve kemik gelişimini destekleyecektir. 3 – 12 aylık köpeklerin beslenme kalitesi geri kalan ömrünün tamamını etkileyecektir. Bu yüzden, bu dönem içerisinde en kaliteli, protein, yağ, kalsiyum ve mineral oranı yüksek mamalar tercih edilmelidir. Bu sayede köpeğiniz gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlar ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olur. Orijen tarafından özel formüle edilmiş bu köpek maması yavru köpekler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Orijen Köpek Maması Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu