Genel

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

Köpekler bizim önemli varlıklarımızdan biri hayatımıza girdikten sonra onların hiçbir bakımını, sağlık problemini aksatmamız gerekiyor. Sizlere bu konumuzda ilk defa köpek almış yada besleyecek arkadaşlara faydalı olması amacıyla Köpek Aşı Fiyatları ile ilgili bilgiler sunacağız. Onların mutluluğu sizleri de mutlu edecektir.

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

Bu verdiğimiz listede köpeğin durumuna göre herhangi bir rahatsızlık olup olmamasına göre farklı aşı programları uygulanabilir. Köpeğin genetik hastalığı varsada veteriner hekiminiz sizi bilgilendirecektir.Yavru köpeğinizi götürdüğünüzde size Veteriner Aşı kartı verecektir.

Köpek Aşı Fiyatları ve Takvimi

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

 • 6 hafta Parazit tedavisi her 10 kilo için 10-25 TL arasıdır.
 • 7 hafta Corona Aşısı 25-40 TL arasıdır.
 • 8 hafta Karma Aşı I 30-45 TL arasıdır.
 • 9 hafta Bronchine Aşısı 30-40 TL arasıdır.
 • 11 hafta Corona Aşısı II 20-35 TL arasıdır.
 • 12 hafta Karma Aşı II 30-50 TL arasıdır
 • 13 hafta Kuduz Aşısı 20-40 TL arasıdır.
 • 14 hafta Bronchine Aşısı II 25-40 TL arasıdır.
 • 15 hafta Lyme Aşısı 50-70 TL arasıdır.
 • 16 hafta Karma Aşı III 30-40 TL arasıdır.
 • 17 hafta Lyme Aşısı II 50-80 TL arasıdır.

Fiyatlar bulunduğunuz il ve ilçeye göre aşı yaptıracağınız yere göre değişiklik gösterebilmektedir. O nedenle bu fiyatlar başka yerlerde aynısı olmayabilir.

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

Bunlar sonrası her 2-3 ay içerisinde Dış parazit tedavisi her On kilo için 10-15 tl fiyat aralığıdır. Karma aşı’nın 3. tekrarı çoğunlukla yapılmaz ama saf ırklarda yapılabilmektedir.

Yavru aşılandıktan sonra her sene tekrarı gerekir bu konuda veteriner hekim sizlere ne yapmanız gerektiği hakkında tablo verecektir.

Köpek aşı takvimi bu şekildedir.Parazit tedavisi fiyatları, köpeklere Carona aşısı ne zaman yaptırılır gibi bilgiler sunduk sizinde sorularınız varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Köpek Aşıları

Köpek Aşı Fiyatları Ne Kadar? Köpek Aşıları

Köpek aşı fiyatları hakkında tahmini bir fiyata sahip olduktan sonra köpeklerde aşının öneminden ve aşıların ne işe yaradığından bahsedelim.

 • Kanlı İshal: Kanlı ishal, ani ölüm ve kusmayla bilinen bir hastalıktır. Aynı zamanda bulaşıcı özelliği vardır.
 • Gençlik Hastalığı: Köpeklerde sık görülen durumlardan bir tanesidir. Solunum, sindirim ve sinir sisteminde sorunlara yol açar. Aynı zamanda bulaşıcı ve öldürücü bir hastalıktır.
 • Karaciğer Hastalığı: Karaciğer hastalığı sonucunda sindirim ve solunum sistemlerini etkileyen, ateşli, bulaşıcı ve öldürücü bir hastalıktır.
 • Enfeksiyöz Laringotracheitis: Köpeklerde solunum sistemine zarar veren viral bir köpek hastalığıdır.
 • Leptospirosis: Kanlı ishal, sarılık, böbrek bozukluğuna yol açan, bulaşıcı ve öldürücü bir köpek hastalığıdır.
 • Köpek Boğmacası: Üst solunum enfeksiyonuna yol açan bir hastalıktır. Bulaşıcı olarak bilinir.
 • Corona Virüsü: İştahsızlık, kusma, kanlı ve mukuslu ishal ve depresyonla kendisini belli eden bulaşıcı viral bir hastalıktır.
 • Herpes Virüs Enfeksiyonu: Yavru köpeklerde ölüme yol açarken, yetişkin köpeklerde solunum ve ürogenital sistemlerde enfeksiyonla sonuçlanan bulaşıcı bir hastalıktır.
 • Kuduz: Akut seyirli, bilinç kaybı, huzursuzluk, saldırganlık, salya akıntısı, yutkunma güçlüğü ve çeşitli felçlerle kendisini belli eden bulaşıcı bir viral hastalıktır.

Buradan da görüldüğü üzere köpekleri tehdit eden pek çok hastalık bulunmaktadır. Köpeğinizin bu hastalıklara karşı güçlü olması için aşılarının zamanında yapılması ve takip edilmesi önemlidir.

 

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

136 Yorum

 1. Ben 47 günlük bir yavru maltese Terrier köpek alıcam aşıları ne kadar tutar acaba cevap verirseniz çok sevinirim

 2. MERHABA ARKADAŞLAR İNTERNETTE 25-30 TL CİVARINDAKİ AŞILAR VETERİNERDE 95 TL ARADAKİ UÇURUM NİYE ANLAMIYORUM PARAZİT AŞISI YAPTILAR 10 TL OLAN AŞI VETERİNERDE 90 TL

 3. yavru iken karma aşı önemli. ancak kuduz aşısını yaptırmayı, ihmal etmeyin. bulunduğunuz ilin, tarım ve hayvancılık il müdürlüğüne bağlı, veterinerler, 3 tl karşılığı bu aşıyı yapıyorlar.

 4. Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm bi tane yavru var sokak kopegi hasta olmamasi icin aşı yaptirim dedim bulundugum yerde 1 tane veteriner var oda 100 tl dedi normal mi sizce gençlik aşısı fiyatı nedir

  1. Benim 2 köpeğim var hayvanlari çok seviyorum birisi genclik hastalığına yakalandi ön ve arka bacaklari aşırı derecede titriyor ayakta durmakta zorlaniyor dun parvocanve pentecan karisimlr igne vurdum iyilesimi.digerinede vurdum simdilik oburunde yok bunlar kardes hasta olan erkek.ne yapmam lazim 2 iğneyle 100 tl.verdim kendim vurdum haber verin ne olur.

 5. King charls im var bir bucuk yasinda. Cok asisi oldu , veterinerini degitirdim , simdiki veterineri karnesine bakip bir oncekisi bir suru gereksiz asi yaptirdi dedi, sorun su : senede kac kez ve hangi asidan olmasi gerek ? Veterinerlere guvenemiyorum artik. Tirasa goturup bunu asisi onun asisi geldi deyip 250 tl civarinda alip gonderiyorlar,artik tirasa da goturemiyorum .

  1. Merhaba bende bu cins köpek almak istiyorum.beni bu cinsler hakkında bilgilendirirmisin.siz nerden ne kadara aldınız.ve bu zamana kadar size aşı mama paraları ne kadar tuttu.ki şu anda köpeğiniz kac aylık.biraz mafdiyat konusunda iyi degğil durumum o yüzden sordum.çok çok tesekkür ederim.

 6. Yeni evlat edindim daha yavru birbuçuk aylık cinsi labrodor hiç aşı yapılmamış ilk aşısı karma aşımı yapılmasımı gerekiyor bilgilendirirmisiniz teşekürler

 7. Ben yeni pug aldım 2aylık erkek ama ev yemekleriyle beslemek istiyorum bi sıkıntı olurmu ?

  1. Selamlar bişey merak ettim bende pug köpek istiyorum da siz nekadarlik bir ücret ile aldınız pug köpeğinizi

  2. Hiç bir sıkıntı olmaz 2 veya 3 gün yemek yemez lakin siz taviz vermeyin.acıkınca yiyecek tir alıştırın

  3. sakın ev yemeği vermeyin köpeklerde karaciğer yoktur 3 yaşına geldiğinde aylık veterinere 2000 2500 tl ödersiniz çok zararlı yavru köpoek maması yla besleyiniz

   1. Fiyatlar güncelleiğini yitirmiş olabilir tekrar araştırıp girecegim fiyaytlar

 8. Merhabalar benim sibirya kurdum daha bebek elime yeni gecti bir arkadasımın köpegi öldürecekti ben evlat edindim acıkcası daha lisedeyim ve ailem karsı cıktıgı icin kendim bakıyorum. Ücretsiz asılarını yaptırabilecegim bir yer varmıdır ya da veterinere yaptırsam toplam maaliyeti ne olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu