Genel

Köpek Elizabeth Yakalığı Nedir? Elizabeth Yakalık Ne İşe Yarar?

Elizabeth yakalıkları, bir hayvanın ameliyat bölgesinde, yarada veya pansumanda yalanmasını önlemek için başın etrafına yerleştirilen plastik veya kumaş koniler olarak kullanılmaktadır. Aynı amaç için, köpek ağızlıkları da kullanılabilir, ancak Elizabeth yakalıkları çok daha güvenlidir.

Köpeklerin yaralarını yalamaları doğaldır, ancak bu iyileşmeyi ciddi şekilde geciktirebilir. Bununla beraber enfeksiyon veya yaralanmaya neden olabilir. Özellikle köpeğin gözetimsiz olduğu ve yanlışlıkla, yaralanabileceği durumlarda koruyucu bir yakanın kullanılması önemlidir.

Köpekler İçin Elizabeth Yaka Ne İşe Yarar?

Köpekler ve köpek yavruları bu yakalıklardan genellikle nefret eder, ancak yaraların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesi için bu ürünlerin kullanılması gerekir. Köpeğiniz veya kediniz ameliyat geçirirse, veterineriniz etkilenen bölgeyi yalamamasını veya çiğnemesini önlemek için onu bir Elizabeth yakasıyla eve gönderebilir. Bu sayede yaranın enfeksiyon kapması veya dikişlerin gevşemesi engellenecektir. Kullanılmadığı taktirde yeniden yaralanma veya daha kötü yaralanmalar ortaya çıkabilir.

Köpek Elizabeth Yakalığı Nasıl Kullanılır?

Köpek Elizabeth Yakalığı Nedir? Elizabeth Yakalık Ne İşe Yarar?

Bu konuda bilmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Tüm bunları alt başlıklar altında sıralayabiliriz.

#1 Köpeğim Yakalığı Takmak İstemiyor

En sık karşılaşılan durumlardan bir tanesi olmasıyla beraber, çoğu köpek birkaç saat sonra tasmaya alışacaktır. Köpeğinizi, tabureler, sandalyeler ve masalar gibi eşyaların bulunduğu odalardan birkaç saatliğine uzaklaştırın. Ardından küçük, hareketli nesnelerin olmadığı kapalı bir alanda tutarak yakalığa alışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yaka, yanlardan ve arkadan görüşü kısıtlar ve başlangıçta birçok köpek için dar alanlarda yürümekten korkmalarına yol açar. Bu süreç içerisinde onlara yardım etmek önemlidir.

#2 Yakalıkla Beraber Köpeğim Dışarı Çıkabilir Mi?

Köpek Elizabeth Yakalığı Nedir? Elizabeth Yakalık Ne İşe Yarar?

Köpeğinizin yaralanma riskinin artması nedeniyle bu önerilmez. Köpeğinizin yaralanma veya sıkıntıya neden olabilecek bitki veya çalılara karışması riski daha yüksektir. Tasmalar üzerinde kontrollü egzersiz yapılırsa çoğu köpek tasmayı oldukça iyi tolere eder.

#3 Yemek Yerken Zorlanır Mı?

Doğru boyutta ve ayarlanmış bir yaka normal besleme ve içmeye izin vermelidir. Köpeğiniz normalde derin bir kaseden yiyor veya içiyor, ancak tasma ile yemeyi reddediyorsa, sığ bir tabak veya tabakta yiyecek sunmayı deneyin. Koruyucu yakayı çıkarmanız gerektiğini düşünüyorsanız, yemek yerken köpeğinizin denetlendiğinden emin olun ve yemek biter bitmez yakalığını takın.

Elizabeth Yakalık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Köpek Elizabeth Yakalığı Nedir? Elizabeth Yakalık Ne İşe Yarar?

Yakanın her iki tarafının da temiz tutulması önemlidir. Köpeğiniz tasmayı takarken bunu yapmak zorsa, yakayı nemli bir bezle çıkarabilir ve temizleyebilirsiniz. Bu süreç içerisinde köpeğiniz daima gözetim altında olmalı ve kendine zarar vermesi engellenemelidir.

Köpeklerin küçük bir azınlığı bu tasmaları tolere etmeyecektir. Sorun yaşarsanız, lütfen veterinerinize başvurmaktan çekinmeyin. Ek olarak, iki parmağınızı yakanın kenarı ile köpeğinizin kürkü arasına yerleştirerek yakanın çok sıkı olmadığından emin olun. Eğer yakalık boynun etrafında tahrişe neden oluyorsa, ayarlanması veya farklı bir boyut kullanılması gerekebilir.

Elizabeth Yakalık Nereden Satın Alınır?

Bu yakalıklar çık sık kullanılan ürünler olmadığı için çoğu yerde bulunmamaktadır. Bunun için, internet alışverişlerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Burada önemli olan nokta ise alışveriş yaptığınız sitenin güvenilir olmasıdır. Bunun için petzzshop.com’u kullanmanızı tavsiye edebilirim. Hem hızlı kargo seçeneği hem de güvenilir olduğu için gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli ürünleri oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Eğer Elizabeth yakalık satın almanız gerekiyorsa aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yakalık modellerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Elizabeth Yakalık Satın AL 

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu