Genel

Köpeklerin Bayılarak Yediği En Lezzetli 5 Meyveli Köpek Maması

Köpeklerin ana besin maddesinin et ürünleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Sağlıklı bir yaşam sürmeleri için hayvansal gıdalardan elde edilmiş olan proteine ihtiyaçları vardır. Bu yüzden kesinlikle et ürünleri tüketmeleri gerekir. Köpekler için genel olarak yüksek proteinli köpek maması günlük ihtiyaçlarını karşılaması için uygundur.

Tüm bunların yanı sıra köpeklerin beslenmesinin içerisinde gerekli vitamin ve mineralleri alabilmesi için sbeze ve meyveler yer alması gerekir. Bu yüzden köpek mamalarının içeriğinde en az %15 oranında sebze-meyve bulunması gerekmektedir.

Köpeklerin severek tükettiği meyveleri bilmek mama seçimi için önemlidir. Çünkü, pek çok köpek ırkı mama konusunda genel olarak seçici davranmaktadır. Bu yüzden de lezzetli köpek maması seçmek gerekir. Aksi halde köpeğiniz mamasını yemek istemeyecektir. Bunun sonucunda bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir ve doğal olarak köpeğinizin yaşam kalitesi düşecektir.

Genel olarak köpeklerin en sevdiği meyveler bal kabağı, elma, yaban mersini, papaya, portakal olarak bilinir. Ayrıca Köpeklerin Yiyebileceği ve Yiyemeyeceği Sebze ve Meyveler isimli yazımızı okuyarak bu konu hakkında çok daha detaylı bilgi alabilir ve köpeğiniz için en doğru mamayı seçebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için köpeklerin en sevdiği meyveli köpek mamaları hakkında bilgi vereceğiz. Aşağıdaki listemizi dikkatli bir şekilde inceleyerek bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

#1 N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerin Bayılarak Yediği En Lezzetli 5 Meyveli Köpek Maması

N&D köpek maması benim en sevdiğim mama markaları arasında yer alıyor. Fiyatına oranla oldukça yüksek kaliteli içerik sunan bu mama markası özellikle yaban mersini içerdiği içim antioksidan bakımından güçlüdür. Küçük ırklara özel olarak üretilmiş olan bu köpek maması köpekler tarafından sevilerek tüketilmektedir. Köpeklerin hem kuzu etini hem de yaban mersinini çok sevdiğini düşünürsek, seçici bir köpeğiniz olsa bile bu mamayı bayılarak tüketecektir. Bunun yanı sıra içeriğinde yer alan yüksek protein ve besin değerleri sayesinde köpeğiniz için tam ve dengeli bir beslenme sunmaktadır.

N&D Köpek Maması Satın AL

#2 Brit Fresh Balıklı ve Balkabaklı Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerin Bayılarak Yediği En Lezzetli 5 Meyveli Köpek Maması

En kaliteli mama marklarından bir tanesi olan Brit tarafından üretilmiş olan bu köpek maması bal kabaklı ve balıklı içeriği sayesinde köpeğiniz için seçeceğiniz en iyi mamalar arasında yer almaktadır. Bununla beraber, köpeğinizin gelişimini destekler ve kas ve eklem sağlığını korur. Bunun yanı sıra lezzetli olması ve içeriğinde yer alan meyve ve sebze çeşitleri sayesinde köpeğinizin hayır diyemeyeceği bir mama çeşididir. Balıkta yer alan yüksek Omega-3 değeri ve mamanın içeriğinde bulunan zengin protein değeri sayesinde köpeğinizin sağlığını destekler ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Brit Köpek Maması Satın AL

#3 N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerin Bayılarak Yediği En Lezzetli 5 Meyveli Köpek Maması

Bir mama çeşidimiz ise N&D tarafından hazırlanmış olan bu özel mamadır. Bazı köpekler portakal tadını çok sevmektedir. Bununla beraber içeriğinde yer alan balık sayesinde oldukça lezzetli bir karışım elde edilmiştir. Özellikle mamada bulunan yüksek vitamin ve mineral değeri sayesinde köpeğiniz için sağlıklı bir besin kaynağıdır. Tüm bunların yanı sıra diğer mamalara oranla daha yoğun bir protein oranına sahiptir ve Omega-3 bakımınından zengin bir köpek mamasıdır. Orta ve büyük ırklara özel olarak üretilmiş olan bu köpek maması aynı zamanda köpeğinizin kemik sağlığını korur ve eklem ağrılarını en aza indirir.

N&D Köpek Maması Satın AL

#4 Schesir Dog Tavuk ve Papaya Köpek Konservesi

Köpeklerin Bayılarak Yediği En Lezzetli 5 Meyveli Köpek Maması

Köpekler için en ideal beslenme şekli kuru ve yaş mamaların orantılı bir şekilde kullanılmasıdır. Yani, köpeğinizin kuru mamanın yanı sıra yaş mama da tüketmesi gerekir. Yaş mama konusunda en iyi markalar arasında yer alan Schesir tarafından hazırlanmış bu köpek maması içeriğinde yer alan tavuk ve papaya sayesinde köpeğiniz için oldukça lezzetli bir seçim olacaktır. Genel olarak yaş mamaların çok daha lezzetli olduğunu göz önünde bulundurursak iştahsız köpeklerin bile bayılarak yiyeceği bir mama olacaktır. Bunun yanı sıra içeriği tamamen doğal bileşenlerden hazırlanmış ve gerçek et – meyve karışımı içermektedir. Köpeğinize güvenle yedirebileceğiniz bir mamadır.

Schesir Yaş Köpek Maması Satın AL

#5 N&D Prime Tavuk ve Narlı Yavru Köpek Konservesi

Köpeklerin Bayılarak Yediği En Lezzetli 5 Meyveli Köpek Maması

Yaş mama konusunda da oldukça başarılı bir mama üreticisi olan N&D tarafından hazırlanmış olan bu köpek mamasını köpeğinizin severek tüketeceğinden emin olabilirsiniz. Yüksek proteinli içeriği ve içerisinde yer alan doğal et ve meyveler sayesinde köpeğinizin sağlığını koruyacak ve dengeli beslenmesini sağlayacaktır. Ayrıca, köpeğiniz gerektiğinden az sıvı tüketiyorsa bu mamalar sayesinde ideal sıvı oranını yakalayabilir. Köpekler için sıvı alımı önemlidir, genel sağlığı dahil olmak üzere kürk sağlığına kadar etkilemektedir. Bu yüzden köpeklere her zaman için taze su sunulmalıdır. Eğer yeteri kadar sıvı tüketmiyorsa yaş mamalara yönelmek en doğru seçenek olacaktır.

N&D Yaş Köpek Maması Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu