Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

Bu konumuza geldiyseniz bu konuda doğal olarak meraklısınız demektir.Öncelikle belirtmekte fayda var.Bu köpekler Dünya’nın birçok yerinde Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları olarak gözükmektedir.Bu köpekler kendi kendilerine vahşileşme eğilimi göstermemiştir bunda biz insanların payının maalesef büyük olduğunu unutmamak gerekiyor.

Listede bulunan köpekler diğer köpeklere göre daha sert yapıda olabilir fakat hiçbiri Canavar değildir bunu belirtmek gerekiyor.Her köpeğin korumda güdüleri vardır bu köpeklerde koruma güdüleri diğer köpeklere göre biraz daha fazla.Hemen vakit kaybetmeden sizler için Beslenmesi yasaklanmış 10 köpek ırkı neler bunları açıklayalım.

Yasaklanmış 10 Köpek Irkı

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

1- Pitbull Terrier : Başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede yasaklanmış köpek sınıfındandır.Eski savaş köpeklerinden biridir.Düşmanları ile mücadelesi ölesiye olur.İyi bir eğitim sayesinde kimin düşman olup olmadığı anlayabilecek kapasitede bir köpektir.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

2- Japon Tasa Inu : Kendisinden Japon dövüş köpeği olarak bahsedilmektedir.Aile yaşantısına hiç uygun bir ırk değildir.Sadece 1 kişi sahip görür ve diğerlerini tanımaz.Aile içersine alıştırılsa bile ailedeki kişilere kendi dediklerini yaptırmaya çalışır.O Sosyalleştirilse bile diğer hayvanlarla anlaşamaz.6 Aylık olduğu zaman kilosu 60 civarını bulabiliyor.Oldukca iri bir köpektir.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

3- Brezilya Mastiff : Hem evde yaşayamaz hemde küçük bahçeli evlere uygun değildir.Çok geniş arazilere ihtiyaç duyan bir köpektir.Cesur ve kavgacıdır.Ne yabancı insanlarla nede yabancı hayvanlarla anlaşamazlar.Köpek şovlarında bile Juri üyeleri bu köpeğe dokunmaktan korkarlar.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

4- Presa Canario : Son derece karakteri sert olan bir köpektir.Evcil bir köpek değildir yani canı ne isterse onu yapmak ister.Dediğiniz hiçbirşeyi yapmazlar.Söz dinlemezler.Bu köpek Pitbull ile Mastiff kırmasıdır.Görünüşü sizi yanıltmasın son derece serttir.Bu köpek sadece Amerika’da Pitbullu Suçluları yakalamak için kullanılmaktadır.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

5- Dogo Argentino : Bu köpek halen ülkemizde yasaklanan bir ırktır.Türkiye’den hariç birçok ülkedede yasaklı listesindedir.Bunların başlıcaları Avustralya, Yeni Zelenda, Portekizdir.Toplam 10 civarı ülkede yasaklıdır.Bu köpek çoğunlukla köpek dövüşlerinde kullanıldığı için yasaklanmasında bunun payı yüksektir.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

6- Boerboel : Bu köpeğin kökeni Güney Afrika’ya dayanmaktadır.Bu köpeğin üretimi özellikle o bölgede yaşayan insanların evlerini Aslanlara ve Leoparlara karşı koruması amacıyladır.Kadın ile çocuklara çok hassas davranma özelliği bulunmaktadır.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

7- Wolfdog : Bu köpeğin yasaklanmasında büyük etken Genetiğinle fazlaca oynanmasıdır.Dengesizlik bakımından son derece fazla dengesizlik sağlar.Bir gün aynı Kurt gibi hareket ederken, diğer gün aynı köpek gibi hareketleri vardır.Vereceği tepkileri önceden bilmek mümkün değildir.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

8- Napoliten Mastiff : Görünümü ile beraber insanın ürkmesini sağlayan fakat içinde her zaman barışçı bir durum vardır.Romanya ile Singapur’da yasaklanan köpeklerdendir.Korkunun ne olduğunu bilmeyen, diğer hayvanlarla tek başına bırakılmaması gereken bir ırktır.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

9- Bandog : Birçok Ülke içersinde Dövüş köpeği olarak kullanıldığı için Beslenmesi yasaklanmış köpek ırkları arasındadır.Yeterince agresif yapıda olan bu köpek eğer bir tehlike sezerse havlamaz direk tehlikenin üstüne gider.İnsanların yanlış eğitimlerinle beraber sakin yapıdaki köpekler bile maalesef sert, tehlikeli bir köpek haline gelmektedir.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları

10- Amerikan Bulldog : Son derece ailesinle uyum içersinde olmasına rağmen bu köpekte Danimarka ile Singapur ön sıralarda olarak bazı ülkelerde yasaklıdır.Diğer köpeklere karşı cok serttir.

Beslenmesi Yasaklanmış Köpek Irkları yazımızı burada bitirirken önemli bir notu belirtmekte fayda görüyoruz.Unutmayın çoğu köpeği sert yapan İnsanlardır.

8 Yorum var

  1. DOBERMAN LOVE 18 Temmuz 2017
  2. alper 4 Temmuz 2017
    • osman 16 Eylül 2017
  3. Nehir 22 Mayıs 2017
  4. Nehir 22 Mayıs 2017
  5. Onur 17 Mayıs 2017
  6. bornova 2 Mart 2017
  7. Bilal 13 Mayıs 2016

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın