Genel

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Kanepenizi, arka bahçenizi ve yaşam alanınızı köpeğinizle paylaşabilirsiniz, ancak köpek arkadaşınızla asla paylaşmamanız gereken bir şey varsa o da şampuanınızdır. İnsanlar için üretilmiş olan şampuanlar saçlarınızı yumuşatabilir ve gür kalmasına yardımcı olabilir, ancak bu şampuanlar ağır kimyasallar içerdiği için köpeklerin cildine zarar verir.

Neyse ki, köpeğinizin benzersiz ihtiyaçlarını ve cilt koşullarını karşılamak için tasarlanmış onlarca şampuan çeşidi bulunmaktadır. Köpek şampuanı, köpeğiniz de yer alan mikrop ve böcekleri temizleyebilir ve sağlıklı tutmak için besin ve vitamin ekleyebilir.

Köpek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Köpekler için üretilmiş olan bütün şampuanlar için sağlıklı demek doğru olmayacaktır. Kötü bir şampuan seçimi yapmak köpeğinize yararından daha çok zararı dokunur. Doğru şampuanı seçtiğinizde köpeğiniz haftalarca temiz ve parlak tüylere sahip olabilir. İşte köpek şampuanı seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

#1 Cildin Durumu

Köpeğinizin kuru, kaşıntılı veya pul pul bir cildi varsa, nemlendiricili bir şampuan seçmek daha doğru bir seçim olacaktır. Şampuan seçerken köpeğinizin cildini daha fazla tahriş edebilecek kimyasallar içeren kokulu şampuanlardan kaçının ve bunun yerine yulaf ezmesi, bal ve E vitamini gibi doğal içerikli şampuanları tercih edin. Eğer şampuan kullanımından sonra köpeğinizin sorunları devam ederse ve kırmızı yumrular oluşursa vakit kaybetmeden veterinere başvurun.

#2 Dış Parazitler

Piyasada pire, keneler ve diğer parazitleri savuşturmak ve öldürmek için tasarlanmış çeşitli pire ve kene ürünleri bulunmaktadır. Bunun için Köpeklerde Dış Parazit Nedir? Köpek Dış Parazit Damlası Nasıl Kullanılır? isimli rehberimizi okuyabilirsiniz.

Pire ve kene şampuanı olarak satışa sunulan ürünler sadece kısa süreliğine koruma sağlar. Bu yüzden pire ve kene sorunu yaşamayan köpekler için bu tür ürünlerin tercih edilmesi gerekmez.

#3 Yaş

Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de bebek şampuanı bulunmaktadır. Bu şampuanlar daha nazik yapıya sahiptir ve köpeğin gözüne kaçması gibi durumlarda köpeklerin gözlerine zarar vermez. Bu yüzden yetişkin ve yavru köpekler için ayrı şampuan kullanılmalıdır.

#4 Koku

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Köpeklerde yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi ağır kokulardır. Bunun için Köpeğinizin Güzel Kokması İçin 5 Tavsiye isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Özellikle ağır kokuya sahip olan köpekleriniz için güzel kokulu şampuanlar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Köpeklerde koku oluşumuna yol açan bir diğer durumsa sağlıksız ve yetersiz beslenmedir. Köpeklerinizin tüyleri mat ve güçsüzse Köpeklerin Tüy Ve Deri Sağlığını Destekleyen Köpek Mamaları isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca mineral ve vitamin destekli şampuanlar kullanarak bu soruna karşı savaşabilirsiniz.

#5 Kuru Şampuan

Kuru şampuanlar veya temizleme mendilleri kullanmak köpeğinizi yıkamaktan çok daha kolay bir yöntemdir. Eğer sudan korkan ve banyo olmaktan hoşlanmayan bir köpeğiniz varsa kuru şampuanları denemenizi tavsiye ederim.

#6 Topaklaşmalar

Özellikle uzun ve kıvırcık tüylü köpeklerin tüylerinin birbirine karışma ihtimali oldukça yüksektir. Bu soruna karşı tüylerin düzenli olarak taranması gerekir. Yine de bazı durumlarda topaklaşmalar oluşabilir. Bu topaklaşmaları çözmek için özel tüy kremleri bulunmaktadır.

En İyi 5 Köpek Şampuanı

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Sizler için seçtiğimiz köpek şampuanlarını incelemek ve denemek için aşağıdaki tavsiyelerimize göz atabilirsiniz.

Trixie Köpek 2 Si Birarada Şampuanı 

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Trixie markası tarafından özel olarak üretilmiş olan bu ürün hem şampuan hem de tüy kremi özelliği taşımaktadır. İçeriğinde yer alan D-Pantheno sayesinde onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Bu şampuanın kullanılmasından sonra köpeğinizin tüyleri ipeksi ve dolgun bir görünüme sahip olacaktır. Aynı zamanda içerisinde yer alan tüy kremi sayesinde köpeğiniz normale göre çok daha kolay taranabilir.

Trixie Köpek Şampuanı Satın AL

Beaphar Premium Yavru Köpek Şampuanı 

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Yavru köpekler için ayrı bir şampuan kullanılması gerektiğini ifade etmiştik. Bu şampuan köpeğinizin deri sağlığını korur, parlak, kolay taranabilen ve canlı bir tüy yapısına sahip olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda portakal ve pamuk çiçeğinden hazırlandığı için son derece hoş bir kokuya sahiptir. Yavru köpeklerinizin banyosu için kesinlikle önerdiğimiz bir şampuandır.

Beaphar Köpek Şampuanı Satın AL

Trixie Köpek Topaklaşma Önleyici Şampuan

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Topaklaşma sorunu yaşayan, uzun ve kıvırcık tüyleri olan köpekler için tavsiye ettiğimiz bir şampuan olan bu ürün köpeklerde oluşan kopaklanmaların kolaylıkla açılmasına yardımcı olur. Bu sayede köpeğinizin ipeksi ve dolgun tüylere sahip olmasını sağlar. Bununla beraber köpeğinizin hoş bir kokuya sahip olmasını sağlayacaktır.

Trixie Köpek Şampuanı Satın AL

Beaphar Köpekler İçin Kuru Toz Şampuan

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Yazımızın içerisinde de bahsettiğimiz üzere en pratik ürünlerden bir tanesi kuru şampuanlardır. Özellikle çok sık dışarı çıkan, uzun tüylü ve kirlenmeye müsait olan köpekler için en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bu sayede zahmetsiz bir şekilde köpeğinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Toz şampuanı uygularken köpeğinizin tüylerinin üzerine dökün ve ovuşturun. Daha sonra fırça ile tarayabilirsiniz. Kullanırken köpeğin göz, ağız ve burun kısmıyla temas etmemesine önem verin.

Beaphar Köpek Şampuanı Satın AL

Trixie Hassas Ciltli Köpek Şampuanı

Köpeklerinizin Güzel Kokması İçin EN İYİ 5 Köpek Şampuanı

Doğal ürünlerden üretilmiş olan bu köpek şampuanı hassas ciltli köpekler için en uygun ürünlerden bir tanesidir. Çay ağacı özünden üretilmiş olan bu şampuan köpeğin derisini besler ve bakım sağlar. Bununla beraber köpeğinizi parazitlere karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Dolayısıyla parazit tedavileri için oldukça uygundur. Hassas cilt yapısına sahip köpekler için önerdiğimiz en iyi köpek şampuanıdır.

Trixie Köpek Şampuanı Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu