Genel

Köpeklerin Zeka Gelişimini Destekleyen En İyi 5 Oyuncak

Köpeklerin oldukça zeki canlılar olduğunu hepimiz biliyoruz. Hemen hemen her köpek ırkı iyi bir eğitimden sonra belirli komutları algılayabilecek ve uyarlayabilecek düzeye gelmektedir. Özellikle, Border Collie, Golden, Alman Kurdu gibi köpek ırkları zekasını tüm dünyaya ispatlamayı başarmış en zeki köpekler arasında yer almaktadır. Ayrıca, En Akıllı 10 Köpek Cinsi isimli yazımızı inceleyerek en zeki köpek ırkları hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Köpeklerin zeki canlılar olduğu konusunda hem fikir olduktan sonra köpeklerin zeka gelişiminin desteklenmesi için yapılması gerekenlerden bahsetmek istiyorum. Köpeklerin zeka gelişimini desteklemek için zekalarını kullanmaya teşvik edecek aktiviteler sunulmalıdır. Örneğin köpeğinizle oynayacağınız oyunlar veya düşünerek eğlenmesini sağlayacaklar oyuncaklar bu konuda en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Köpeklerin bazı şeyleri dikkatli bir şekilde incelemesinin ardından çözüm üretebileceklerini göreceksiniz. Bu yüzden bulmaca benzeri oyuncakları köpeklerinize hediye edebilirsiniz. Bununla beraber, köpeklerin düşünürken eğlenmelerini amaçlamanız gerekmektedir.

Sizler için aşağıdaki listede yer alan oyuncakları sıraladık. Bu oyuncakları tercih ederek köpeğinizin zeka gelişimini destekleyebilir ve eğlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

#1 Trixie Köpek Zeka Eğitim Oyuncağı, Poker

Köpeklerin Zeka Gelişimini Destekleyen En İyi 5 Oyuncak

En iyi evcil hayvan aksesuarı üreten markalar arasında yer alan Trixie tarafından üretilmiş bu oyuncak köpeklerin zeka gelişimine katkı sağlayan ve oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş bir üründür. Oyuncağın içerisinde yer alan haznelere ödül maması yerleştirdikten sonra köpeğinizin bu mamaları bulmasını sağlayabilirsiniz. Bu süreç içerisinde köpeğiniz koku alma duyusunu ve hazneleri açmak için neredeyse tüm uzuvlarını kullanacaktır. Bu sayede beyni aktif bir şekilde çalışacak ve ödül mamasın ulaşabilmek için yoğun bir çaba sarf edecektir. Ayrıca içerisinde yer alan özel topu sayesinde haznelere topu saklayabilir ve köpeğiniz topu bulduktan sonra onu ödüllendirebilirsiniz.

Trixie Köpek Zeka Oyuncağı Satın AL 

#2 Trixie Köpek Zeka Eğitim Oyuncağı Ø 23 × 3 cm

Köpeklerin Zeka Gelişimini Destekleyen En İyi 5 Oyuncak

Bu oyuncak ise oldukça karışık bir düzene sahiptir ve köpekler için iyi bir bulmaca olacaktır. Köpeklerin zekasını geliştirmek için en ideal oyuncaklardan bir tanesidir. Köpeğiniz, oyuncağın içerisine yerleştirilmiş olan ödül mamasını bulmak için çok farklı teknikler uygulamalıdır. Bu oyuncak çok fonksiyonlu olduğu için köpeğinize birbirinden farklı bulmacalar sunacak ve zekasının tamamını kullanmasını sağlayacaktır. Oyuncağın tabanında yer alan kauçuk malzeme sayesinde köpeğiniz oyuncakla uğraşırken sabit kalacak ve kaymamasını sağlayacaktır.

Trixie Köpek Zeka Oyuncağı Satın AL 

#3 Trixie Köpek Zeka Eğitim Oyuncağı , Solitaire 

Köpeklerin Zeka Gelişimini Destekleyen En İyi 5 Oyuncak

Diğer oyunlara oranla daha basit gibi görünen bu oyuncak başlangıç için oldukça uygundur. Oyuncağın üzerinde bulunan haznelerin içerisine saklanacak olan ödül mamalarını bulmaya çalışacak olan köpeğiniz, burnunu, patisini ve dişlerini kullanarak hazneleri açmaya çalışacak ve altındaki ödül mamasına ulaşmayı hedefleyecektir. Üzerinde yer alan 7 farklı kabın içerisinden doğru olanı bulması biraz uzun sürebilir. Bu sırada köpeğiniz çok daha detaylı düşünecektir. Hiperaktivitesi yüksek olan ve dışarı çıkartamadığınız köpekleriniz için de oldukça uygun bir oyuncak türüdür.

Trixie Köpek Zeka Oyuncağı Satın AL 

#4 Trixie Köpek Zeka Eğitim Oyuncağı Ø6/5×14 cm

Köpeklerin Zeka Gelişimini Destekleyen En İyi 5 Oyuncak

İşte köpeğinizin detaylı bir şekilde düşünmesini sağlayacak hatta çözemediği için sinir krizi geçirtecek bir oyuncak türü… Bu ürün üç farklı parçadan oluşmaktadır. Üst kapağını açtıktan sonra içerisine bırakacağınız ödül mamasının dışarı çıkabilmesi için oyuncağın üzerinde yer alan deliklerden geçmesi gerekmektedir, ancak bu köpeğiniz için çok da kolay sayılmaz. Oyuncağı yuvarlayarak ve doğru pozisyonu bularak köpeğiniz içeride yer alan ödül mamasını çıkartabilir. Her ne kadar zorlayıcı olsa da köpeğinizin beyin gelişimine yardımcı olacaktır. Kauçuk yapısı sayesinde kaymaz özelliğe sahiptir. Aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenebilir. Eğer oyunu biraz daha zorlaştırmak isterseniz üzerinde yer alan deliklerin bazılarını bantlamayı düşünebilirsiniz.

Trixie Köpek Zeka Oyuncağı Satın AL 

#5 Trixie Köpek Zeka Eğitim Oyuncağı 40 × 10 × 27 cm

Köpeklerin Zeka Gelişimini Destekleyen En İyi 5 Oyuncak

Diğer oyuncaklar gibi bu ürünün içerisine de ödül maması yerleştirilmektedir. Köpeğinizin ödül mamasını bulmak için oyuncağın üzerinde yer alan koniler, hazneleri, parçaları ve diskleri tek tek incelemesi gerekir. Ancak doğru hazneyi bulduğu zaman alabileceği ödül maması onu oldukça mutlu edecektir. İçerisinde yer alan kitapçığı sayesinde farklı oyun çeşitleri de denenebilir. Bunun yanı sıra kaymaz tabana sahip olduğu için köpeğiniz oyuncakla ne kadar uğraşırsa uğraşsın sabit kalacaktır. Oldukça zor bir oyun olduğu için köpeğiniz için biraz karışık olabilir. Bu yüzden kolay bilmecelerden zor bilmecelere doğru ilerlenilmesi çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Trixie Köpek Zeka Oyuncağı Satın AL 

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu