Genel

Köpek Sahiplenmeden Önce Muhakkak Alınması Gereken 5 Temel Ürün

Eğer köpek sahiplenmeye karar verdiyseniz, ilk aşamayı başardınız demektir. Evet, köpek bakımı zahmetli ve sorumluluk gerektiren bir iş olabilir, ancak köpeğinizle beraber yaşayacağınız dostluk her şeyin üstesinden gelecektir.

İlk aşamayı atlattıktan sonra gelelim asıl sorumluluk gerektiren konulara… Köpek sahiplenmeden önce ilk olarak köpeğinizin ihtiyacı olan eşyaları satın almanız gerekir. Kısaca köpeğiniz sizinle yaşamaya başladığında kendini rahat hissedebileceği bir yere sahip olmalıdır.

Unutmadan, eğer bir köpek ırkı arıyorsanız sizinle uyumlu olması da önemlidir. Örneğin çocuklu bir aile için, çocuklarla iyi anlaşamayan köpek ırkı sahiplenmek süreci zorlaştırabilir. Bunun için mümkünse köpeğinizin ırkını doğru seçmeye özen gösterin. Eğer bu konunda zorlanıyorsanız aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

Konumuza dönecek olursak, sizler için ihtiyacınız olan tüm ürünlerin yer aldığı bir liste hazırladık. Aşağıdaki listemizi dikkatli bir şekilde inceleyerek köpeğinizle buluşmadan önce ihtiyacı olan ürünleri karşılayabilirsiniz.

#1 Kaliteli Köpek Maması

Köpek Sahiplenmeden Önce Muhakkak Alınması Gereken 5 Temel Ürün

Hepimizin tahmin ettiği üzere ilk ihtiyacınız olan ürün köpek maması olacaktır. Burada önemli olan nokta köpeğiniz için uygun ve kaliteli bir mama seçmektir. Mama seçimi yaparken protein oranı yüksek mamalara yönelmek doğru bir davranış olabilir. Bunun yanı sıra köpeğinizin yaşı da önemlidir. Örneğin, yavru köpek sahiplenecekseniz, yavru köpek maması satın almanız gerekir.

Köpeğinizle ilk kez tanışacağınız zaman lezzetli mamalara yönelmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, her köpek her mamayı yemek istemeyebilir, ancak lezzetli ve sindirimi kolay olan bir mamaya hiçbir köpek hayır diyemeyecektir. Sizler için aşağıya birkaç rehber bırakıyorum, ihtiyacınıza göre aşağıdakileri okuyabilirsiniz.

#2 Mama ve Su Kabı

Köpek Sahiplenmeden Önce Muhakkak Alınması Gereken 5 Temel Ürün

Diğer bir ihtiyacınız ise mama ve su kabı satın almaktır. Bu konuda çok fazla çeşit bulabilirsiniz. Köpeğiniz için mama kabı seçerken çelik veya seramik kaplar kullanmanızı önerebiliriz. Bununla beraber plastik kaplar da kullanılabilir, ancak seramik ve çelik daha güvenli bir seçenektir.

Eğer standart bir mama kabı kullanacaksanız köpeğinizin boyutlarını ve ergonomisini göz önünde bulundurmalısınız. Bunun için köpeğiniz için uygun büyüklükte ve yükseklikte bir mama kabı seçmeniz gerekir. Bunun için Köpeğinizin Mama Yemesini Kolaylaştıracak En İyi 5 Mama ve Su Kabı isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer mama kaplarıyla uğraşmak istemiyorsanız otomatik mama ve su kaplarını incelemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede seçeceğiniz modele göre en az 2 gün boyunca köpeğinizin beslenmesini kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Otomatik Köpek Mama ve Su Kabı Satın AL

#3 Tasma

Köpek Sahiplenmeden Önce Muhakkak Alınması Gereken 5 Temel Ürün

Her ne kadar ev ortamına uygun bir köpek ırkıyla beraber yaşasanız da köpeğinizin günlük yürüyüşlere çıkması gerekir. Bunun için de en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi tasma olacaktır.

Köpeğiniz için tasma seçerken uzunluğunu ve kalitesini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Eğer kaslı ve güçlü bir köpeğiniz varsa naylon gibi sağlam ürünlerden üretilmiş tasmaları tercih edebilirsiniz. Bununla beraber ortalama olarak 8 metre uzunluğundaki bir tasma yeterli olacaktır. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için Köpekler İçin Tasma Seçimi: En İyi 5 Köpek Tasması (2020) isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

#4 Köpek Yatağı

Köpek Sahiplenmeden Önce Muhakkak Alınması Gereken 5 Temel Ürün

Köpek sahiplenmeye karar verdiğinizde köpek yatağı satın almanıza gerek yokmuş gibi düşünebilirsiniz, ancak köpeğin kendine ait bir yatağı olması oldukça önemlidir. Bu alan köpeğinizin en rahat ettiği bölge olmalıdır. Kolaylıkla uyuyabileceği ve dinlenmek istediğinde ilk tercih etmesi gereken yer olmalıdır. Bunun için köpeğinizin boyutlarına uygun ve rahat bir yatak seçmeniz gerekir. Köpek Yatağı Nasıl Seçilir —Köpek Yatağı Seçme Rehberi isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

#5 Oyuncaklar

Köpek Sahiplenmeden Önce Muhakkak Alınması Gereken 5 Temel Ürün

En önemli ihtiyaçlardan bir tanesi oyuncaklardır. Köpeklerin günlük egzersiz ihtiyacını karşılaması için oyuncaklara sahip olması gerekir. Bu sayede hem formunu koruyabilir hem de eğlenecek eşyalara sahip olacaktır. Köpeklerin hem fiziksel hem de ruh sağlığı için oyuncak edinmek oldukça önemlidir.

Bununla beraber bazı köpek oyuncakları zeka gelişimine de katkı sağlamaktadır. Bu oyuncaklar daha çok bulmaca türündedir. Bu sayede köpeklerin düşünmesini sağlar. Özellikle yavruluktan yetişkinlik dönemine geçerken bu oyuncakların kullanılması önemlidir.

Köpek Zeka Oyuncağı Satın AL

Bu rehberimizden de bu kadar, umarız yeni dostunuzla mutlu bir ömür geçirirsiniz…

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu