Av Köpekleri

Labrador Retriever Köpeğinin Özellikleri, Bakımı ve Karakteri

Tatlı yüzlü sevimli Labrador Retriever, Amerika’nın en popüler köpek ırkıdır. Labradorlar, orta ila büyük bir köpek arayan bir aile için fazlasıyla sevgiye sahip, arkadaş canlısı, dışa dönük ve yüksek ruhlu köpeklerdir.

Bugünün Labradorları, ataları kadar iyi huylu ve çalışkandır ve aynı zamanda dünya da beslenen en popüler köpek cinsidir. Modern Labradorlar, diğer köpek işlerinin yanı sıra avcılıkta yardımcı köpekler, gösterilerde ve yarışmacılarda show amaçlı ve arama kurtarma köpekleri olarak kullanılmaktadır.

Labrador Retriever Kökeni

Labrador Retriever Köpeğinin Özellikleri, Bakımı ve Karakteri

Labrador’un asıl adı Labrador Retriever’dır ancak ülkemizde Labrador olarak anılmaktadır.

Labrador Retriever, uzun süreler ördek avcısı ve balıkçı arkadaşı olarak kullanıldı. Bu nedenle Newfoundland’ın geleneksel su köpeği olarak anılır. Soğuk sulara atlayarak balıkçıların ağlarını çekmesi için yardımcı oluyordu.

Cins, 1800’lerin başında, Kanada’yı ziyaret eden İngiliz soyluları tarafından görüldüğü günden beri popülaritenin en yüksek basamaklarını zorlamaya başladı.

Labrador ırkı İngiltere’ye götürüldükten sonra burada avcılık için kullanıldı. Vurulan avları getirmek için tercih edilen bir ırk oldu.

Tüm bunların yanı sıra zeki ve akıllı bir köpek olduğu için narkotik ve rehber köpeği olarak da kullanıldı.

Labrador Retriever Özellikleri

Labrador Retriever Köpeğinin Özellikleri, Bakımı ve Karakteri

Labrador Retriever ırkı köpekler av köpekleri kategorisinde yer almaktadır.

Labrador ırkı çoğu köpeğe göre daha büyük bir yapıya sahiptir.

Tüy yapısı kısa ve çift katmanlıdır. Aynı zamanda düz ve su geçirmez tüylere sahiptir. Tüylerinin yapısı gereği orta derece tüy dökmektedir.

Tüylerinin rengi ise sarı, siyah ve kahverengi tonlarında görülmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında fiziksel olarak güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Ağırlık: Erkeklerde 27-34 kg / Dişilerde 25-32 kg
Boy: Erkeklerde 56-61 cm / Dişilerde 53 – 58 cm
Yaşam Süresi: 10-12 yıl

Labrador Retriever Karakteri

Labrador Retriever Köpeğinin Özellikleri, Bakımı ve Karakteri

🔸 Labradorlar genel olarak sadık, duygusal ve uysal köpeklerdir. Sahibine bağlılığı ile bilinen Labrador ırkı su oyunlarından hoşlanan bir yapıya sahiptir.

🔸 Genelde arama, kurtarma, bekçi ve polis köpeği olarak yetiştirilmektedir. Labrador ırkının mizacını şöyle ifade edebiliriz:

🔸 

🔸 

🔸 

🔸 Labrador özellikleri ile oldukça sabırlı ve duygusal eğilimli bir köpek cinsidir.

🔸

🔸 Enerji ihtiyacı fazla olduğu için hareket etmeyi çok sever. Irkı gereği suda oynamak onun için harika bir eğlencedir.

🔸 Çocuklara karşı oldukça iyidir. Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak bir köpek değildir.

🔸 Labradorlar her ne kadar av köpeği olsa bile korumacı bir yapıya sahiptir.

🔸 Tek başlarına bırakıldıkları zaman evdeki eşyalara zarar verme eğilimleri vardır.

🔸 Labradorlarda çok güçlü bir boyun yapısı vardır, bu yüzden tasma eğitimi alması önemlidir.

🔸 Labradorlar Goldenlere göre daha hareketli ve daha dominant bir ırktır.

🔸 Labrador Özellikleri ile esas görevi vurulan avları getirmek olsa bile, azda olsa bekçi köpeği olarak kullananlar vardır. Bunun yanında engellilere rehberlik yapmak, arama kurtarma işlemlerine yardım etmek gibi birçok özelliğe sahip bir ırktır.

Labrador Retriever Bakımı

Labrador Retriever Köpeğinin Özellikleri, Bakımı ve Karakteri

Labradorlar hareketli ve enerjik bir ırktır. Dolayısıyla en uygun yaşam alanı orta büyüklükteki bahçeye sahip olan bir ev olacaktır. Ancak yeteri kadar egzersiz yapması sağlanırsa ve hareket alanı bulunursa apartman dairesinde yaşayabilir.

Evde yaşayan Labradorların günde en az 2-3 saat kadar yürüyüş ve egzersiz yapması sağlanmalıdır. Eğer yeteri kadar egzersiz imkanı sağlanmazsa obeziteye yatkın olacaktır. Yeterince egzersiz yapmayan bir Labrador, bastırılmış enerjiyi serbest bırakmak için hiperaktif ve yıkıcı davranışlarda bulunabilir.

Tüy bakımından fazla sorun yaratmayan bir ırktır. Haftada 3-4 gün düzenli fırçalamayla tüylerinin bakımı yapılabilir. Orta Şiddette tüy dökebilmektedir. (Köpeklerde Tüy Bakımı)

İhtiyaç duyulduğunda yada çok kirlendiğini düşünmüyorsanız 2 haftada 1 kere köpeğinizi yıkayabilirsiniz. (Köpek Yıkama Rehberi)

Göz bakımı ve sağlığı köpeğin genel sağlığını etkileyeceği için gözlerinin de temizlenmesi gerekir. (Köpeklerde Göz Temizliği)

Evde tek başına çok zaman geçirecekse kesinlikle tuvalet eğitimi verilmelidir. (Köpek Tuvalet Eğitimi)

Dişlerinin bakımı yapılmalı ve ağız sağlığı konusunda dikkat edilmelidir. (Köpeklerde Diş Sağlığı)

Kulaklarının da düzenli olarak temizlenmeye ihtiyacı vardır. (Köpeklerde Kulak Bakımı)

Dişlerinin bakımı yapılmalı ve ağız sağlığı konusunda dikkat edilmelidir. (Köpeklerde Diş Sağlığı)

Genelde ayda 1 kez tırnakları kontrol edilmeli ve halılara ve koltuklara zarar vermemesi için uzun görünüyorlarsa kesilmelidir. (Köpek Pati Bakımı)

Labradorlar tam bir dost canlısıdır fakat küçükken iyi bir şekilde sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır. Yavru iken güzel bir sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz olabilir. (Köpeklerde Sosyalleşme Eğitimi)

Labrador köpek cinsi sahibine oldukça sadık ve itaat etmeye oldukça yatkın bir ırktır. Köpek eğitilebilirlik sıralamasında ilk 10 sıra içerisinde yer alan harika bir köpek cinsidir.Bu ilk 10 sıradaki köpekler komutları genelde 5 defa söylemeyle anlayıp uygulayabilmektedir. (Köpeklerde Komut Eğitimi)

Labrador Retriever Sağlığı

Labrador Retriever Köpeğinin Özellikleri, Bakımı ve Karakteri

Labradorların obeziteye eğilimli olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda yemek yemekten hoşlanan bir ırk olduğu için beslenmesine ve egzersizlerine önem verilmelidir.

Labrador beslemeye karar verdiğinizde anne ve babasının taşıdığı hastalıkları bilmenizde fayda vardır. Labradorlar her ne kadar sportif ve sağlıklı hayvanlar olsa bile genetik olarak hastalık taşıyor olabilir.

Labradolarda en sık karşılaşılan hastalıklar ise Kalça ve Dirsek displazisi, Prograsiv Retinal Atrophy olarak bilinmektedir.

Ortalama olarak yaşam süreleri ise 10-12 senedir.

Köpek sahipleri, herhangi bir hastalık belirtisi meydana geldiğini gözlemlediğinde bu durumunda ne yapılması gerektiği konusunda kendilerini eğitmelidir. En yakın veterinerden bilgi almalıdır. (Köpek Hastalıkları)

Labrador Retriever Beslenmesi

Labrador Retriever Köpeğinin Özellikleri, Bakımı ve Karakteri

Labrador Retriever , veterinerinizin gözetimi ve onayı ile ticari olarak üretilmiş veya evde hazırlanmış, yüksek kaliteli bir köpek maması tercih edilmelidir.

Herhangi bir diyet programı uygulanacaksa köpeğin yaşına (köpek yavrusu, yetişkin veya yaşlı) uygun olmalıdır.

Labrador cinsi köpekler aşırı kilo almaya eğilimlidir, bu nedenle köpeğinizin kalori tüketimini ve kilo alma seviyesini gözlemleyin.

Ödüller eğitimde önemli bir yardımcı olabilir, ancak çok fazla verilmesi obeziteye neden olabilir.

Hangi insan yemeklerinin köpekler için güvenli hangilerinin güvenli olmadığını öğrenin.

Köpeğinizin kilosu veya diyeti hakkında endişeleriniz varsa veterinerinize danışın.

Her zaman temiz, tatlı su kabında mevcut olmalıdır.

Labrador Retriever Çocuklarla İlişkisi

Labrador Retriever Köpeğinin Özellikleri, Bakımı ve Karakteri

Labrador ırkı insan canlısı, duygusal, uysal ve sevecen bir ırk olduğu için çocuklarla çok iyi anlaşmaktadır.

Bu köpekler çocuklarla iyi anlaşır ve onlarla oyun oynamaktan keyif alır. Aynı zamanda çocukları koruyucu bir yapıya da sahiptir. Çocuklu aileler için Labrador oldukça uygun bir köpek ırkıdır. Labradorlar ailenizin bir parçası olduğunu hissettiğinde çok daha mutlu olacaktır.

Genelde Labrador ırkı köpekler, Golden Retriever ile karıştırılmaktadır. Genel olarak Labradorlar, Goldenlara göre daha dominant ve bağımsız bir yapıya sahiptir. Golden Retriever ırkını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Labrador Değerlendirmesi
 • Başka Köpeklerle İlişkisi
 • Çocuklarla İlişkisi
 • Başka Ev Hayvanlarıyla İlişkisi
 • Yabancılarla İlişkisi
 • Oyunculuk
 • Egzersiz İhtiyacı
 • Taranma İhtiyacı
 • Sıcağa Dayanıklılık
 • Soğuğa Dayanıklılık
 • Bekçilik
 • Koruyuculuk
 • Eğitilebilirlik
 • İtaat Seviyesi
4.3

Özet

Labrador cinsi köpekler aslen Kanada kökenlidir. Oldukça zeki bir ırk olan Labradorlar özellikle avcılık konusunda çok yeteneklidir. Aynı zamanda eğitilmesi en kolay köpeklerden bir tanesidir. Labradorlar hakkında daha detaylı bilgi almak için yukarıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

80 Yorum

 1. Bizde de 5 yaşında siyah dişi labrador var,bebekliğinden itibaren sosyalleştiği için kesinlikle ısırmaz,sadece bizimle konuşan ve sevgi gösteren insanların üzerine atlıyor o da sevgiyle.Evde yaşıyor hiç bir eşyaya zarar vermedi ,evde bekle diye bırakınca bile sakince bekler ,havlamaz.Sadece çok iştahlı biz dikkat etmeseydik obez olabilirdi,mevsim dönüşümlerinde tüy döküyor,yüzmeyi seviyor çok zeki,kelime haznesi epey fazla.Günde sabah,akşam olmak üzere 2 kere dışarı çıkıyor topla oynayıp tutmaya bayılıyor,enerjisini harcadığı için evde sorun yaşamıyoruz .Eğitime yatkın .

 2. Merabalar labrador köpeğim var 2 buçuk aylık aldık ama apartmanda sorun oluyor ev kira olsa çıkarız ama kendi evimiz almak ısteyen iletişime geçsin lütfen kızıma yuva arıyorum

 3. Merhabalar Bende 2 aylık labrador var aldık ama apartmanda sorun oldu almak isteyen lütfen iletişime geçsin 05359810374

 4. 4 aylik siyah erkek labrador sahiplendim. Bahcemde bakiyorum. Yerinde durmuyor. Aileme cok alisti.beni gormezse susmuyor. Sik sik gezdiriyorum enerjizi fazla. Yollarda birseyler bulup bana getiriyor. Sanirim tam bir av kopegi. Cocuklarla oynamayi cok istiyor.

 5. Benim dişi labradorum var erkek baska bir labradorla çiftleştirdim 5 yavru dünyaya getirdi fakat yavruların bazılarında göğüsünde beyaz tüğ var ve yavruların biri cok tüğlü normalmidir ?

 6. Selam benim Labradorum var dişi ve adı Angel sokakta tasmasını çıkarmaya çalışıyor. Ardından kedi köpek sokak köpeği hepsiyle kavga ediyor ve sokakta onu bir yere götüreöiyorum taş gibi kalıyor. Ardından biz apartmand a yaşıyoruz bu durumda ne yapmalıyız köpeğim 3 yaşında

   1. benimkide kaçıyor am nasıl kaçıyor anlamıyorum bikere kaçtı yenisini aldık bıktım gerçekten

   2. Ne demek taş gibi kalıyor! Köpeğinize bu haylazlıklari yapsa da fiziksel veya tahminimce sözlü şiddet uygulamayın. Eğer yavru almayacaksaniz Angel artık gelişimini tamamlamış, kanser riski sebebiyle kısırlaştırin; bu onu büyük oranda sakinlestirecektir. Labrador doğası gereği 4 yaşından itibaren sakinlesme belirtileri gösterir. Çok zeki olduğu için bu yaşa kadar haylaz olabilir, bolca farklı türle oynayıp tanışması ve en az 2 saat dışarıda durması, dahası bu sürede onu oynatmaniz gerekir. Ancak yüzücü ve suya bayılan bir ırk olduğu için en uygunu deniz yoksa da bahçede uzun süre suyla oynatmaniz yeterlidir. Sabredin ve aslında geç gibi görünse de 4 ay metal dikenli tasma kullanın. Çektikçe boynunu kasindiracak ve zamanla çekmeyecektir.

 7. Bende de kırma siyah labrador var. Sokakta buldum 3 aylıkken. İnanılmaz enerjik, sosyal ve oyuncu bir köpek. Çocuklarla oynamaya bayılıyor ve dışarıda gördüğü yabancıları bile hemen kendini sevdirir. Başlarda ben dahil evdeki insanlar üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyordu, istemediği bir şey yapılınca pantolon çekiştirme ve ısırma huyu vardı. Evdeki eşyalara zarar veriyordu yalnız kalınca. Çok akıllı o nedenle hızlı kavrıyor sorun olan şeyleri. Biraz sabır ve kararlı bi şekilde uyarmak etkili oluyor. Şu an on aylık. Bahçeli evi olan birine sahiplendirmek istiyordum ilk bulduğumda ama şu an ayrılmak istemiyorum. Harika dost olur ancak ilk kez köpek bakacak kişiler için pek uygun değil sanırım

  1. merhabalar eğer hala bir yuva arıyor iseniz benim de erkek labradorum var ve arkadaş arıyor sürekli dişi almak istiyordum dişi ise talip olabilirim ev ortamımız müsait.

   1. Hala arıyorsanız cok güzel bi kızımız var yeni sokaga bırakılmış az once birlikteydik cok akıllı kesin egitimli ve 1 yasında yoktur instagramdan yazabilirsiniz ; sinanvural Yer ist levent

   2. Dişi 5 aylık labrador siyah ırk..sahiplenmek isteyen varsa iletişime geçebilir..kızımıza yani köpeğimize takılıp geldi..şu an misafirimiz..

 8. Selamlar,

  Bizimde 2 yaşında erkek ve kahverengi labrador köpeğimiz var adı çikolata. bahçeli evden apartmana taşındığımız için ev içinde bakamıyoruz artık ve kendisini çok sevecek, sevgiyle bakabilecek bir aile bulabilirsek hiç bir ücret talebimiz olmadan sahiplendirmek istiyoruz. Şu an köpek otelinde yaşamını devam ettiriyor ve her hafta ziyarete gidiyoruz. Isırma huyu kesinlikle yok fakat son derece oyuncu, günün büyük çoğunluğu ilgi bekleyen sanki hiç büyümeyen bir bebek. Biz çikolatamızı çok sevdik ancak şartlar sebebi ile bahçeli evden apartmana geçince olmuyor maalesef. ilgilenen, sevgiyle bakabilecek kişiler [email protected] adresinden benle bağlantıya geçebilirler.

  1. Slm aleykum bendede siyah labrodor disi var evin bahçeli dusunursen onada iyi bakarim ala bilirim

 9. Arkadaslar bu cinsle yeni tanistim daha onceki dostlarim doberman ve pitbull du simdi dişi açık kahve rengi labrador dostum var ve inanılmaz akıllı 2 kere söylemem yetiyor öğrenmesi icin tualetini de benim belirledigim yerden baska yere de yapmiyor bir seyleri kemiricek yaramazlik yapicak tabi ama dogru yaklasarak çözersiniz istemediginiz biseyleri kemirirken gördüğünüzde mesela sertçe uyarın sonra ona kemirmesi gereken oyun kemigini verin yada bi peluş verin emin olun herseyin çözümü var yeterki dogru egitim alsin lar

  1. 2 senedir baktigim sari bir labradorum var. Bazi insanlardan daha bile akilli diyebilirim. Bambaska bir sadakati ve arkadasligi var asla yalniz hissetmiyorsunuz. Tam bir insan biti ve sewgi yumagi erkekleri pek sewmiyor ve özellikle sahibine karsi cok korumaci, kaldirimdan sessizce gecen birini bile daha ben görmeden göz hapsine aliyor ve her hareketini izliyor, ewimin erkegi diyorum ona 🙂 Allah tum kopeklerimize ve sahiplerine saglik versin bu sewgi bambaska …
   Tuvalet ve temizlik konusunda da cok essiz bir kopek, bahceli bir ewim var ona ragmen kendi oynadigi alana tuvaletini yapmamayi disariya yapmayi tercih ediyor. Oyun kemiklerini ve oyuncaklarini eksik etmezseniz asla ewdeki esyalari isirmiyor. Muthis zeki ve her soylediginizi anliyor sewmediginiz aliskanliklarini degistirmeniz zor olmayacaktir.

 10. Merhaba, tuvalet problemleri, ısırma, eşya parçalama gibi problemler için destek olabilen köpek eğitmenleri var. Ben İpek Pıtırak diye bir eğitmenle tanışarak hem koltuk parçalama hem de köpeğimin tuvalet problemini tamamen çözdüm. Onlar ailemizin birer üyesi gibi, lütfen küçük bir sorunda onları terketmeyin, düzelmeleri için bir şans verin. Sevgiler.

  1. Slm benim de 8 aylik bir labrador sari köpegim var gun icin de en az 4 yada 5 sefer kosup yurumesine rahmen ben evde yok iken evde olan her seyi parcaliyor bunu yapmasini nasil engel ola bilirim acaba

 11. 2 aylık siyah erkek labrador yavrusu aldık. çişini ve kakasını istediğimiz yere yapmıyor. Isırma huyu çok var. hayır dememize rağmen inatla ısırmaya devam ediyor. Ne yapabiliriz. Evin balkonuna koyduk. Balkon kapalı. Bir de sürekli ishal.

  1. Köpeğinizin dişleri yeni çıktığı için kaşınmaktadır. Bu yüzden, ısırma davranışı gösterebilir. 1.5 ay sonra dişleri tamamen çıktığında ısırma eğilimi göstermeyecektir. Tuvalet eğitimi verebilmek için hasta bezine çiş spreyi uygulayıp 3 kez tuvaletini oraya yapması gerektiğini söyleyin.Sabırlı olun öğrenecektir. İshal içinse kuru mamaya geçin. Haftada bir kezde yoğurdun içine bir damla zeytinyağı ekleyip minik dostunuza yedirin. Bağırsaklarını temizleyecektir.

 12. Benim de eskiden siyah bir labradorum vardı bunların bakımı zor.bu doğrudur. 3 sene baktım 3 sene içinde 8 kişiyi ısırdı. Gerçe benimde hatam var bahçeye zorla bağlıyordum çok az gezdiyordum hayvan ondan saldırganlaşmış olabilir. Bakçak arkdaşalara mutlaka bahçe tavsiye ederim. Bide siyah olanları daha kuvvetli ve saldırgan tür olarak allah böyle yaratmış. Allah ‘ a şükür komşunun birine sattım çünkü çok haylazdı. 2 kere evdeki lcd televizyonu parçaladı . Kütüphanemdeki kitapların bazılarını parçalayıp yedi. Bazen başıboş salıyodum migrosa girmiş ordaki konserveleri kaçırmış . Anlıyacağınız beni çok mağdur etti bakmak eğitmek için zaman lazım. Bizim apartmandaki bir komşumu da merdivende yakalayıp sürüklemişti. Çok mahçup olmuştum. Her labrador böyle mi bilemem ama benim ki çok hareketliydi. 3 4 kez resmi şikayet geldi amirlerden rica edip vermedim anlayış gösterdiler. Alcak olanlara dişi tavsiye ederim erkekleri çok fena oluyor. Yaptığı vukuatları saysam bitmez. Evin içinde hiç bakılcak bir köpek değil benim balkondan karşı apartmanın balkonuna zıplayıp eve girmişti ordan da şikayet yemiştim. Misafirlerimi de hiç rahat bırakmıyordu durmadan üzerlerine atlayıp oyun yapıyor ve ya yanlışlıkla sertçe ısırıyordu.

  1. Benimde 8 yıldır baktığım siyah ve erkek bir labradorum var.Bahçeli evde yaşamamıza rağmen küçük yaşlarda oyun ve gezme ihtiyaçları daha çok oluyor.Benim köpeğim hayatı boyunca kimseyi ısırmadı.Fakat evden kaçıp başkasının çiçeklerine dadandığı oldu.Ben çok küçükken annesi artık yavrularını istemiyodu biz de bir tanesini almıştık.Küçük olduğum için her fırsatta onunla oyun oynuyordum.Bence bakımlarına özen gösterildiğinde çok uysal hayvanlar.Fakat düşünün sizi gün boyu bir yere bağlayıp bıraksak siz ne yapardınız.Bu cinsin insandan farkı yok.Kanada kökenli olmasına rağmen kışın üşüyor diye ağlamışlığım oldu.Annemi zar zor ikna edip eve aldırmıştım kuzu gibi oturmuştu.Bazı kurallara alışması uzun sürebiliyor fakat alıştı mı sorunsuz bir köpek oluyor.Evden kaçmaya çok meraklı olduğu için inanılması güç şeyler yapmıştı.Bir keresinde etrafta bulduklarından merdiven yapıp çitten atlamıştı.Yani istediklerinde çok zeki olabiliyorlar.Kız kokusu aldıklarında aniden huyları değişebiliyor hatta tanıyamıyosunuz bile.Mevsim değişikliklerinde aşırı tüy döktüklerinden evde beslenmesi çok mümkün olmuyor.Anlatabileceğim köpeği suçlamayın hata sizde.Çok ilgi istiyorlar.

  2. Malesef ki çok doğru dişiside farklı değil benimde vardı. Çok haylaz aynı dediklerimiz yaşadık fazlasıyla baş edemedim üstelik dik başlı asiligide var ve beni kullanmaya bile çalıştı eşim bunu fark etti ve beni uyardı ona senin patron olduğunu göster dedi. O patron değil dedi. Haklıydı da çok hareketli..egitimi sabır emek ister cidden ama söz dinliyor çabuk yola gelir biraz sert durmanız gerekiyor karşısında yanlisina sert sözlerle tavirla kızınca birkac kere şansını deniyor sonra patronun kim olduğunu anlıyor ve yapmiyor.isirma huyu var bu çok tehlikeli bir durum.hayiri ogrenince sonra sorun yaşatmıyor, tek sorunum.insanlarin üstüne atlaması sokakta fazla rahat olması,misafirlere rahat vermemesi,ve sürekli onun yanında olacam illa ilgi istemesiydi,,, ??

  3. Sari erkek bir labradorum var ve bircok insandan daha temiz ve asil davranisli. Ilk 2 yil cok uzerine dusup cok istikrarli egittik ve sonuc mukemmel. Ses tonunuzdan ne kadar ciddi oldugunuzu anlayabilen ve cok kolay egitilebnilen bir köpek ve saniyorum ki yasadiginiz sikintilar eksik egitim vermeniz ya da yeterli zaman ayiramadiginizdan oldu. Sizin ve kopeginizin adina cok uzuldum zira bu cinsler en iyi muameleyi hakeden ve gosteren irklar, dogru bir yaklasimla istediginiz kivama gelebilecektir. Umarim suan iyi durumdadir…

 13. Elimde 1 aylık erkek safkan labrador var sarı renk çok güzel sağlıklı satılıktır ilgilenenler 0544 584 4807 yer:adana

   1. hayvanlar satılık değildir çağrı bence biz seni satalım sizin gibi insanlar 5 kuruş etmez de sende sakın satın alma kibilay onun yerine git barınaktan al birsürü köpek var labrodorda var ben aldım yani sahiplendim almayın bu hayvan satıcılarından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu